LOTAMS wykonuje pierwszy na świecie przegląd 50K FC

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
02 grudnia 2021 20:37
31 lipca 2021 roku zakończył się przegląd ciężki wykonany przez LOTAMS na Boeingu 767. Był to pierwszy na świecie przegląd tego typu wykonany na samolocie z 50 tys. cyklami nalotu.
Reklama

LOTAMS przepracował na samolocie pięć miesięcy, wypracowując na nim niemalże 35 tys. roboczogodzin. Zakres realizowanych dla Klienta usług obejmował takie czynności obsługowe jak wymiana obu systemów podwozia głównego oraz silników, demontaż sterów wysokości i klap, naprawy strukturalne, a także skomplikowane czynności wymagające specjalistycznego sprawdzenia metodami badań nieniszczących (NDT).

Udało nam się ukończyć jedną z najbardziej pracochłonnych obsług, która kiedykolwiek odbyła się w LOTAMS. Wykonane przez nasz personel techniczny prace przedłużyły żywotność samolotu B767, dzięki czemu staliśmy się jedyną bazą na świecie, która wykonała pełen zakres przeglądu 50K FC. Wiedza oraz doświadczenie zdobyte podczas tego przeglądu pozwolą nam na dużo lepsze oraz efektywniejsze realizowanie obsług tego rzędu w niedalekiej przyszłości. Jesteśmy przekonani że samolot wylata jeszcze wiele godzin i cykli dzięki naszej obsłudze - skomentował Marcin Klukowski – Szef Obsługi Bazowej w LOTAMS.

Współpraca z Boeingiem, oparta na doświadczeniu, wiedzy technicznej oraz pełnym zaangażowaniu obu podmiotów pozwoliła wypracować optymalną, dostosowaną do potrzeb Klienta, dokumentację techniczną, na której opierał się plan generalny prac obsługowych. Pracownicy obsługi bazowej, warsztatowej oraz działów bezpośrednio wspierających produkcję, dzięki odpowiedniemu skoordynowaniu działań i wykonaniu wszystkich pożądanych przez linię lotniczą czynności przedłużyli żywotność samolotu poza normy wyszczególnione w pierwotnej dokumentacji. Autorskie rozwiązania technologiczne takie jak pomost do stabilizatora czy podpory pod poszycie samolotu pozwoliły na pełne wykorzystanie dostępnych w LOTAMS środków i zwiększenie możliwości wspierających procesy obsługowe o największym zakresie trudności.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama