Znikają loty Wizz Air ze Szczecina

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
2 grudnia 2021 08:55
Długo zapowiadany powrót połączenia ze Szczecina do Stavanger z pewnością nie spełni oczekiwań pasażerów. Wizz Air faktycznie wznowi rotację, ale tylko na trzy tygodnie. Ponadto, z systemu zniknęły loty do Lwowa, a tymczasowo zawieszone zostaną również rejsy do Bergen.
Reklama
Obecnie węgierski przewoźnik oferuje bezpośrednie połączenia ze stolicy województwa zachodniopomorskiego na dwóch europejskich kierunkach do Bergen i Oslo (Torp) w Norwegii. Jest to obraz dość pesymistyczny w porównaniu do oczekiwań, które mogli mieć szczecińscy podróżni. Jeszcze we wrześniu br. Wizz Air zapowiadał przywrócenie rejsów do Stavanger i Lwowa. Jak się okazuje, trasy te albo w ogóle nie zostaną wznowione albo wrócą w bardzo ograniczonym zakresie. Co więcej, realizowane już loty do Bergen także znikną na moment z oferty lotniska im. NSZZ "Solidarność".


Zgodnie z systemem rezerwacyjnym przewoźnika trasa do Bergen będzie wykonywana jedynie do 11 stycznia przyszłego roku. Później połączenie do Norwegii zostanie zawieszone przynajmniej do 26 lutego. Wówczas mają wrócić dwie rotacje do Bergen tygodniowo. To jednak nie koniec cięć w szczecińskiej siatce połączeń Wizz Aira. Nie lepiej prezentuje się status rejsów do Stavanger. Ta długo wyczekiwana trasa faktycznie wróci do oferty przewoźnika 19 grudnia br. Problem w tym, że po trzech tygodniach (9 stycznia 2022 r.) i zaledwie sześciu zrealizowanych lotach rotacje do Stavanger znów znikną z rozkładu rejsów. Na stałe mają wrócić dopiero 29 marca.

W najbliższej przyszłości Wizz Air nie wznowi także połączenia do ukraińskiego Lwowa. Oznacza to, że w szczycie sezonu zimowego szczecińskie lotnisko zostanie z zaledwie jedną trasą wykonywaną przez węgierską linię. Będą to bezpośrednie loty do Oslo (Torp) wykonywane z częstotliwością dwóch rotacji w tygodniu.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy