United Airlines wrócą do Szkocji

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
02 grudnia 2021 09:30
Linie United Airlines zapowiedziały powrót do Szkocji. Przewoźnik będzie pierwszą amerykańską linią lotniczą, która wznowi bezpośrednie połączenie do Szkocji po kryzysie spowodowanym pandemią COVID-19. W pierwszej kolejności wrócą rejsy z Nowego Jorku do Edynburga.
Reklama
W pierwszych miesiącach 2022 roku linie United Airlines powrócą na szkockie niebo. Amerykański przewoźnik zaplanował powrót bezpośredniego połączenia z Nowego Jorku (Newark) do Edynburga. Pierwszy, po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, lot między Stanami Zjednoczonymi a Szkocją odbędzie się 5 marca. Rotacja będzie realizowana codziennie. Nieco później, bo 7 maja, ruszą także sezonowe rejsy ze szkockiej stolicy do Chicago i Waszyngtonu.

- Cieszymy się, że po wielu miesiącach możemy ponownie zaoferować bezpośrednie połączenia ze Stanów Zjednoczonych do Szkocji. Wraz z przywróceniem trzech amerykańskich rotacji pasażerowie z Edynburga będą mogli znów skorzystać z bogatej oferty ponad 129 tras łączonych z naszych lotnisk w Newark, Chicago i Waszyngtonie - powiedział Bob Schumacher, dyrektor linii United Airlines ds. sprzedaży w Wielkiej Brytanii i Irlandii.


Wszystkie połączenia będą wykonywane samolotami Boeing 757-200, które dysponują 169 miejscami na pokładzie. Pierwszy w historii rejs United Airlines do Szkocji został zrealizowany ponad 23 lata temu. Od tamtej pory amerykańsko-szkockie trasy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród podróżnych.

- To niezwykle ekscytujące, że możemy wznowić nasze transatlantyckie połączenia do Stanów Zjednoczonych po dwóch latach przerwy. Rodziny po obu stronach Oceanu Atlantyckiego znów będą się mogły zobaczyć, przyjaciele spotkać, a turyści odwiedzić swoje ulubione miejsca - przekazał Gordon Dewar, dyrektor generalny lotniska w Edynburgu.


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy