A380 British Airways nie poleci do Johannesburga

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
01 grudnia 2021 09:55
Linie British Airways ostatecznie nie polecą samolotem Airbus 380 do Johannesburga w Republice Południowej Afryki. Rotacja miała wystartować 10 stycznia 2022 roku, ale jej realizacja stanęła pod znakiem zapytania w obliczu mutacji Omikron.
Reklama

W pierwszych dniach listopada br. (4.11) informowaliśmy o zaplanowanym przez British Airways powrocie samolotów Airbus 380 na trasę z Londynu Heathrow do Johannesburga w Republice Południowej Afryki. W związku z pojawieniem się na całym świecie nowego wariantu koronawirusa Omikron brytyjski przewoźnik został zmuszony do zmiany swoich planów. Oznacza to, że pierwszy po długiej przerwie start samolotu Airbus 380 w malowaniu British Airways z Londynu do Republiki Południowej Afryki nie nastąpi zgodnie z planem, czyli 10 stycznia przyszłego roku. Rejsy między stolicą Wielkiej Brytanii a Johannesburgiem miały być realizowane nawet dwa razy dziennie. Poza największym samolotem pasażerskim na świecie do operacji wykorzystywane byłyby również maszyny Boeing 777.


W ostatnich dniach kraje Afryki Południowej ponownie znalazły się na brytyjskiej liście czerwonej, co w praktyce oznacza niezwykle uciążliwe restrykcje w podróżowaniu. Obejmują one m.in. obowiązkową, 10-dniową i odpłatną kwarantannę w wyznaczonym hotelu. Podróż między Wielką Brytanią a Republiką Południowej Afryki była łatwiejsza przez zaledwie 46 dni.

Fot.: British Airways
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama