ITA Airways papieską linią lotniczą

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
01 grudnia 2021 09:00
Linie ITA Airways poinformowały, że zastąpią Alitalię w roli papieskiej linii lotniczej. Pierwsza podróż papieża Franciszka na pokładzie samolotu Airbus 320 w malowaniu ITA Airways odbędzie się już jutro (2.12). Maszyna poleci z Rzymu do Larnaki na Cyprze.
Reklama
Po tym jak nowe linie lotnicze ITA Airways odziedziczyły po Alitalii część floty samolotów i pracowników oraz sojusz lotniczy SkyTeam, jednym z nielicznych, wciąż nierozwiązanych zagadnień, pozostawała kwestia zastąpienia Alitalii w roli przewoźnika papieskiego. I w tym przypadku zaskoczenia być nie mogło. Linie ITA Airways już wkrótce zabiorą papieża Franciszka w pierwszą podróż.


- To wielki zaszczyt i powód do dumy, aby móc towarzyszyć Ojcu Świętemu w Jego podróży na Cypr. Papież od lat promuje ideę rozwoju zrównoważonego, co idealnie pokrywa się z naszą długofalową strategią rozwoju - przekazał Fabio Maria Lazzerini, dyrektor generalny ITA Airways.

Inauguracyjny rejs papieża na pokładzie ITA Airways zostanie zrealizowany już jutro (2.12). Będzie to rotacja samolotu Airbus 320-200 z Rzymu do Larnaki na Cyprze. Start z rzymskiego lotniska Fiumicino zaplanowany jest na godzinę 11:00.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama