Zakaz lotów do siedmiu afrykańskich krajów

29 listopada 2021 14:59
1 komentarz
Polski rząd wprowadził zakaz lotów do siedmiu krajów Afryki. Nie polecimy do takich państw jak Botswana, Eswatini, Lesotho, Mozambik, Namibia, RPA i Zimbabwe.
Reklama
Wprowadzone ograniczenia to efekt rozprzestrzenia się na świecie nowego wariantu koronawirusa. Każdy kto wraca z tych krajów będzie podlegał 14-dniowej kwarantannie - poinformował na poniedziałkowej konferencji prasowej Adam Niedzielski, minister zdrowia . Test nie będzie zwalniał z izolacji.

- Pakiet alertowy obostrzeń związany z omikronem ma dwa elementy. Pierwszy z nich dotyczy uszczelniania granic. Podążając za rekomendacjami europejskiej agencji ds. kontroli zakażeń (Europejskiego Centrum do spraw Zapobiegania i Kontroli Chorób - przyp. red.) wydajemy zakaz lotów do siedmiu krajów - Botswana, Eswatini, Lesotho, Mozambik, Namibia, RPA i Zimbabwe. Te kraje zostały uznane za kraje wysokiego ryzyka i w przypadku tych krajów zostanie wprowadzony zakaz lotów - powiedział Niedzielski.

Nowe obostrzenia mają obowiązywać od 1 do 17 grudnia.

Ostatnie komentarze

qvsept 2021-11-30 08:46   
qvsept - Profil qvsept
Czesc! Ja mam (moze glupie) pytanie: jesli nie ma bezposrednich lotow z WAW do np RPA to jak mozna zabronic komus leciec transferem przez np FRA i wrocic do Polski ta sama droga? To tylko teoretyczne pytanie, wcale sie do Afryki nie wybieram.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy