Emirates zawarł umowę code-share z airBaltic

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
25 listopada 2021 14:02
7 komentarzy
Emirates podpisał umowę code-share z airBaltic, aby zaoferować klientom lepszą łączność z/do Łotwy, Estonii, Litwy i Finlandii.
Reklama

Partnerstwo code-share otworzy nowe możliwości podróżowania i zaoferuje klientom Emirates wygodny dostęp do regionu Morza Bałtyckiego. Klienci airBalitc skorzystają również z bezproblemowego dostępu do rozległej sieci Emirates przez Dubaj.

- Z przyjemnością ogłaszamy nowe partnerstwo z airBaltic, wiodącą linią lotniczą w krajach bałtyckich, co pozwala nam zaoferować klientom Emirates jeszcze więcej możliwości podróżowania w regionie bałtyckim. Otwiera się również ekscytująca sieć połączeń Emirates na całym świecie dla większej liczby podróżnych z krajów bałtyckich. Nie możemy się doczekać rozpoczęcia udanego partnerstwa – podkreśla Adnan Kazim, dyrektor handlowy Emirates.


- Emirates zapewniają łączność na całym świecie, cieszymy się, że możemy rozpocząć nowe partnerstwo obok bezpośrednich lotów między Rygą a Dubajem, które rozpoczęliśmy we wrześniu. Ta współpraca umożliwi naszym pasażerom dotarcie do nowych ekscytujących miejsc w Azji, Australii i poza nią – dodaje Martin Gauss, prezes i dyrektor generalny airBaltic.

Umowa codeshare zaoferuje klientom z kluczowych rynków na Bliskim Wschodzie, Azji Zachodniej, Dalekim Wschodzie i Australii większy dostęp i łączność z krajami bałtyckimi.

Linie Emirates będą umieszczać kod „EK” na rejsach airBaltic obsługiwanych na trasie: Dubaj – Ryga (Łotwa); Ryga – Tallin (Estonia); Ryga – Wilno (Litwa); oraz Ryga - Helsinki (Finlandia). airBalitc umieści również swój kod „BT” na trasach Emirates między: Dubaj - Bangkok (Tajlandia); oraz Dubaj - Dżakarta (Indonezja).
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
cronwood 2021-12-02 00:04   
cronwood - Profil cronwood
To ja PT Dyskutującym coś napiszę. Przepraszam, że o sobie, ale to jedyny temat, gdzie jestem nie do zagięcia. Mieszkam w Poznaniu. Przed pandemią Lufthansa miała sześć lotów dziennie do swoich hubów (3xMUC, 3xFRA), LOT pięć, przy czym huby LH dawały mi nieskończenie lepsze możliwości połączeń i generalnie większe bezpieczeństwo na wypadek irrops (wskutek efektu skali, gęstszej siatki i możliwości reroutingu w obrębie całej grupy).

Dlaczego mam się tłuc pociągiem do nieistniejącego i mam nadzieję nigdy nie powstałego CPK (bez względu na lokalizację), skoro mogę nadać bagaż w na lotnisku w Poznaniu, przesiąść się raz, i dolecieć wszędzie? W imię czego miałbym być zainteresowany powstaniem i funkcjonowaniem CPK skoro nie widzę w nim dla siebie żadnych korzyści?

Dotyczy to tak samo mieszkańców wszystkich innych regionów, zwłaszcza tych, gdzie jest jeszcze Austrian i Swiss oraz linie z sojuszów innych niż Star Alliance. Nawet dla Warszawiaka przeprowadzka lotniska z Okęcia gdziekolwiek to poważny regres.

CPK od piramid egipskich różni się tym, że piramidy jednak zbudowano. No i mniej więcej wiadomo dziś, po co je budowano. Sensu budowy CPK brak.
Kelo 2021-12-01 19:45   
Kelo - Profil Kelo
B52;
1)nie korzystam z komunikacji publicznej jadąc na lotnisko wsiadam w auto swoje lub pożyczone na minuty carsharing lub rodzina podwozi albo uber-wszystkie opcje czasowo wychodzą do 20min. Zalety lotniska przyklejonego do granic miasta obok autostrady
2)Co do przesiadek to mówiąc o kilkunastu połączeniach dziennieliczyłem wszystkich przewoźników do kilku miast Hubow razem wziętych. Pamiętajmy o codeshare lini lotniczych przesiadają się w Amsterdamie, Monachium,Paryżu czy Kopenhadze nie muszę lecieć dalej przewoźnikami tych państw tylko np kontynuować podróż z amerykańskimi/azjatyckimi przewoźnikami.
3) wątpię żebym kiedykolwiek chciał lecieć w taka dzicz żeby był problem z ilością lotów z zachodnich Hubow w to miejsce pewnie dotyczy to 95% pasażerów z Polski
4) zadłużając pokolenia i budując misia hub CPK nie uratujemy LOT przed nieuchronnym bankructwem, a jesli nie zbankrutuje tylko będzie balansował na granicy jak do tej pory i tak LOTnie zaoferuje ani dużej siatki ani egzotyki za naszego życia
B52 2021-11-29 18:46   
B52 - Profil B52
kelo:
Powiedz mi jaka byłaby różnica czasowa w dojeździe na dworzec kolejowy lub autobusowy jeśli jedziesz na lokalne lotnisko lub ewentualny CPK? Chyba 0 minut. Prawda? Chyba że mieszkasz pare kilometrów od lotniska i bierzesz taxi lub jedziesz swoim samochodem ale większość jedzie jakimś autobusem lub pociągiem. Tak więc o czym ta dyskusja z dojazdem na dworzec lub taxi? Nie mówiąc już o takim lotnisku jak Pyrzowice. Nawet jak wybudują połączenie kolejowe to dojazd z Katowic będzie i tak zajmował około 60 min. Na CPK w połowie drogi między Warszawą i Śląskiem przy CMK po modernizacji za około 2 lata też powinno być około 60 min. Jak myślisz, mieszkając na Śląsku które lotnisko większość wybierze (Pyrzowice czy CPK między Warszawą i Śląskiem) jeśli z takiego CPK byłoby dużo lotów P2P na cały świat z cenami na tym samym poziomie jak z innych europejskich hubów gdy dojazd na obydwa lotniska zajmuje tyle samo czasu? Ja bym bez zastanowienia pojechał na CPK (tylko nie w Baranowie) ale może Ty wolisz lecieć z przesiadką, Twoja sprawa.
A teraz jeszcze jest sprawa tego "to trzeba by się naprawę postarać żeby na przesiadkę czekać dłużej niż 1.5h". Oczekiwanie na przesiadkę w granicach 60-120 min nie jest normą chociaż nie należy do rzadkości ale powiedz mi z którego lokalnego lotniska masz aż "kilkanaście" lotów dziennie na jakiś większy hub? Nie mówiąc już o rozkładzie takich połączeń które niejednokrotnie nie są zgrane z tym lotem na który Ty masz się przesiadać a nawet jak są to akurat nie ma już miejsc na ten lot który Tobie odpowiada i zostaje się lot o 6 rano czyli pobudka o 3 w nocy i czekanie 4, 6, a może i 8 godzin, dziękuję serdecznie. Nie oszukujmy się ale żadna linia nie będzie dopasowywać wszystkich swoich połączeń pod Europę Wschodnią bo raz że się nie da a dwa to mają bogatszych klientów swoich a te same samoloty latają obsługują i jednych i drugich i ktoś musi się bardziej nagiąć. Jak myślisz kto? Tak więc nie przesadzaj z tymi kilkunastoma lotami dziennie bo aż tak kolorowo to nie jest chyba że zliczysz wszystkie loty wszystkich linii na wszystkie huby Europy. Tylko że tam gdzie Ty akurat będziesz chciał lecieć może lecą 2 lub 3 linie i jeszcze o niezbyt ciekawych godzinach o ile są miejsca bo nie zawsze da się kupić bilet z paro miesięcznym wyprzedzeniem.
Trochę latam i loty z przesiadkami prawie zawsze wiążą się z pewnymi niedogodnościami a szczególnie gdy Twój lot jest na koniec dnia i go odwołają lub gdzieś zagubią Twój bagaż lub Twój samolot ma opóźnienie i nie złapiesz swojego połączenia a takie historie zdarzają się nawet Lufthansie we Frankfurcie i Monachium bo pogoda płata swoje figle a ludzie popełniają błędy wszędzie nie tylko w Polsce.
Domyślam się że masz blisko na swoje lokalne lotnisko z którego latasz po Europie i w jej sąsiedztwie P2P a poza Europę gdzieś dalej latasz może rzadko i jazda na CPK bez względu na to gdzie będzie Cię nie interesuje. Tylko że realia rynku, ekonomi i lokalizacji sprawią że CPK w Baranowie nie będzie miał odpowiedniego wypełnienia żeby mógł konkurować nawet z Wiedniem lub Helsinkami a LOT żeby mógł budować światową siatkę połączeń. To tylko tyle i nie piszę tego wszystkiego po to żebyś pokochał CPK lub przestał latać ze swojego lokalnego lotniska. Uważam jedynie że lokalizacja CPK w Baranowie jest błędem i lepsza jest w połowie drogi między Warszawą i Śląskiem zarówno dla CPK jak i LOTu oraz samych pasażerów pod warunkiem że nikt nie będzie budował CPK tylko dla "normalnych" linii a nisko kosztowe wyganiał do Radomia. LOL! To jest chory pomysł.
Przyjemnego dnia i spokojnych lotów nawet gdy są z przesiadką. :-)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama