Emirates przeznaczy miliard dolarów na usługi cargo

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
20 listopada 2021 10:00
Emirates planuje gigantyczną inwestycję na rzecz rozwoju oferty towarowej emirackiego przewoźnika. Linia Emirates SkyCargo zainwestuję ponad miliard dolarów na zakup nowych samolotów oraz modernizację części floty. Proces ma zakończyć się w 2024 roku.
Reklama

Linia Emirates SkyCargo ogłosiła, że w niedalekiej przyszłości włączy do swojej floty dwa nowe samoloty towarowe Boeing 777F. Maszyny zasilą szeregi emirackiego przewoźnika w kwietniu oraz czerwcu przyszłego roku. Z kolei w 2023 roku linia rozpocznie proces modernizacji czterech, istniejących już samolotów pasażerskich Boeing 777-300ER, przystosowując je do transportu towarów.

- Ostatnie dwa lata pokazały jak istotny jest ciągły rozwój usług towarowych i dostępności połączeń cargo. Linia Emirates odkrywa kluczową rolę w dostarczaniu do producentów i ich klientów niezbędnych towarów. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie rozbudowana flota nowoczesnych samolotów szerokokadłubowych oraz zaawansowana i specjalistyczna infrastruktura lotniskowa, którą dysponujemy w Dubaju - powiedział Sheikh Ahmed bin Saeed Al Maktoum, dyrektor generalny linii Emirates.


W ramach inwestycji w usługi towarowe, opiewającej na kwotę przekraczającą miliard dolarów (ok. 4,15 mld złotych), przewoźnik ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich podpisał porozumienie z amerykańską firmą Boeing, które zakłada dostarczenie dwóch egzemplarzy samolotów Boeing 777F z fabryki Boeinga w Seattle w połowie 2022 roku. To właśnie linia Emirates SkyCargo została pierwszym odbiorcą maszyn Boeing 777F, które z powodzeniem świadczą loty towarowe w barwach emirackiego przewoźnika nieprzerwanie od 2009 roku.

- Czujemy się zaszczyceni przyjęciem kolejnego zamówenia na samoloty Boeing 777 Freighter od linii Emirates. Maszyny te są kluczowym elementem strategii biznesowej Emirates, bez których realizacja ich globalnej siatki połączeń w ramach sześciu kontynentów byłaby po prostu niemożliwa - zapewnił Ihssane Mounir, wiceprezydent Boeinga ds. marketingu i sprzedaży.


Zakup dwóch samolotów Boeing 777F to dopiero część gigantycznej inwestycji linii Emirates SkyCargo. Pozostałe fundusze zostaną przeznaczone na modernizację czterech maszyn pasażerskich Boeing 777-300ER, które zostaną przystosowane do przewozu towarów. Proces ma zakończyć się dopiero w 2024 roku i będzie możliwy dzięki współpracy przewoźnika z frimą Israel Aerospace Industries.

- Jesteśmy dumni z partnerstwa z linią Emirates, która nieustannie poszukuje innowacyjnych rozwiązań w sektorze transportu cargo. Zaufanie, którym nas obdarzono świadczy o naszej silnej pozycji na arenie międzynarodowej i uznaniu dla naszych działań - powiedział Boaz Levy, prezydent Israel Aerospace Industries, czyli firmy specjalizującej się w przekształcaniu samolotów pasażerskich w maszyny towarowe.

Linia Emirates SkyCargo oferuje połączenia towarowe na ponad 140 trasach międzynarodowych z Dubaju. Przewoźnik dysponuje nowoczesną flotą samolotów szerokokadłubowych Airbus 380, Boeing 777-300ER oraz Boeing 777 Freighter, której średni wiek nie przekracza 6 lat.

Fot.: Emirates

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama