Wizz Air planuje loty do Indii

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
18 listopada 2021 10:40
1 komentarz
Węgierski przewoźnik rozważa wejście na rynek indyjski. Bezpośrednie rejsy Wizz Aira do Indii miałaby realizować zależna od linii spółka Wizz Air Abu Dhabi ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Start rotacji może nastąpić już w przyszłym roku.
Reklama

Nie jest tajemnicą, że połączenia między Bliskim Wschodem a Indiami należą do najpopularniejszych i najbardziej zatłoczonych tras współczesnego lotnictwa. Świadczą o tym chociażby wyniki przewozowe lotniska w Dubaju, które potwierdziły, że za ponad 10 proc. ich globalnego ruchu lotniczego odpowiedzialni są pasażerowie podróżujący między Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi a Indiami. Rejsy między państwami realizują już praktycznie wszyscy kluczowi przewoźnicy w regionie. Do grona linii lotniczych rywalizujących o klientów na tych obleganych trasach już wkrótce może dołączyć również węgierski Wizz Air.

Włodarze niskokosztowego przewoźnika, a dokładniej jej spółki zależnej Wizz Air Abu Dhabi, zdradzili, że prowadzone są rozmowy w sprawie przyznania linii niezbędnych zezwoleń, które umożliwiłyby Wizz Airowi wykonywanie bezpośrednich lotów między Abu Zabi a Indiami.


- Otrzymaliśmy już zgodę ze strony Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jesteśmy mniej więcej w połowie długotrwałego procesu ubiegania się o kluczowe pozwolenia. Teraz wszystko zależy od rynków, które chcielibyśmy obsługiwać w przyszłym roku. Myślę, że wszystko powinno się zakończyć po naszej myśli najpóźniej w przyszłym roku - powiedział Kees Van Schaick, dyrektor Wizz Air Abu Dhabi.

Analizy prowadzone przez Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA) ujawniły, że ruch lotniczy między Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi a Indiami będzie najszybciej rozwijającym się regionem od 2021 aż do 2039 roku. Organizacja spodziewa się rocznych wzrostów na rynku emiracko-indyjskim na poziomie blisko 7 proc., podczas gdy ogólnoświatowa średnia nie przekroczy niespełna 4 proc.
Reklama

Ostatnie komentarze

lyngbyvej 2021-11-18 11:03   
lyngbyvej - Profil lyngbyvej
Nie tyle między Bliskim Wschodem a Indiami, co krajami GCC a Indiami. Jednak nie chodzi tu o kraje takie jak Irak czy Jemen, a o kraje takie jak ZEA, Arabia Saudyjska, gdzie pracuja miliony obywateli Indii
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama