Modlin: 217 tys. pasażerów w październiku

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
18 listopada 2021 09:57
W październiku z lotniska w Modlinie skorzystało ponad 217 tysięcy pasażerów, prawie 4 razy więcej niż w tym samym okresie w 2020 r. Do wyniku z 2019 roku zabrakło niewiele ponad 20 tysięcy pasażerów.
Reklama

Statystyki Warszawa-Modlin (WMI)
W październiku lotnisko obsłużyło 217 tys. pasażerów, co daje wzrost +270 proc. Przed pandemią koronawirusa, w październiku 2019 roku, z usług portu skorzystało ponad 238 tysięcy pasażerów, co oznacza, że tegoroczny październik to już 91 proc. w stosunku do sytuacji sprzed pandemii.

Na wyniki portu wpłynęła bardzo atrakcyjna siatka połączeń lotniczych realizowana w ramach letniego rozkładu lotów. W październiku br. pasażerowie mogli skorzystać z ponad 180 połączeń tygodniowo, w tym z oferty nowo uruchomionych lotów na Bari, Zakhyntos, do Charkowa, Katanii, Pragi, Rygi czy Zadaru.

Aktualnie obowiązujący, zimowy rozkład lotów, który wszedł w życie 31 października br., z pewnością spotka się też z uznaniem ze strony pasażerów. Należy on bowiem do najbardziej bogatych w historii Lotniska obejmując 46 tras, w tym 6 nowych: Aarhus w Danii, Helsinki, Koszyce, Malta, Ryga i Sztokholm.

- Ostatnie wakacyjne miesiące, a także jesień, pokazują, że Lotnisko Warszawa/Modlin ma ogromne znaczenie, nie tylko dla warszawiaków, ale także całego Mazowsza i północno-wschodniej Polski. Wspaniale jest codziennie obserwować mnogość pojazdów i tablic rejestracyjnych na wypełnionych parkingach przed terminalem naszego Portu. Mamy nadzieję, że wraz z postępującą akcją szczepień, obecna IV fala koronawirusa niedługo odejdzie w zapomnienie i już w przyszłym roku będziemy notować wyniki na poziomie 2019 roku – mówi Tomasz Szymczak, p. o. prezesa zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama