Wizz Air: 13 nowych połączeń z Rzymu Fiumicino

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
18 listopada 2021 09:05
Węgierski przewoźnik już wkrótce uruchomi kilkanaście nowych tras z rzymskiego lotniska Fiumicino. Ze stolicy Włoch Wizz Air poleci na trzynastu nowych kierunkach do Szwajcarii, Francji, Hiszpanii, Grecji, Armenii, Czarnogóry, Serbii oraz Finlandii.
Reklama

Linie lotnicze Wizz Air ogłosiły wczoraj (17.11) otwarcie trzynastu nowych połączeń ze swojej bazy operacyjnej w Rzymie Fiumicino. Większość nowości zostanie włączona do siatki połączeń węgierskiego przewoźnika dostępnej ze stolicy Włoch dopiero w czerwcu przyszłego roku. Z kolei część tras zainauguruje dopiero trzy miesiące później - we wrześniu 2022 roku.


Najwcześniej wystartują rejsy do najpopularniejszych kurortów wakacyjnych w Europie. Już 1 czerwca przyszłego roku pierwsi pasażerowie polecą z Rzymu Fiumicino na dwie hiszpańskie wyspy na Morzu Śródziemnym. Loty na Ibizę oraz na Majorkę będą realizowane aż cztery razy w tygodniu. Połączenie będzie miało charakter sezonowy i zostanie wstrzymane 25 września. Dzień po inauguracji rejsów na Ibizę i na Majorkę, 2 czerwca, Wizz Air po raz pierwszy poleci ze stolicy Włoch również na Menorkę, czyli trzecią największą wyspę tworzącą archipelag Balearów. Loty na Menorkę będą wykonywane dwa razy tygodniowo do ostatnich dni września. Drugiego dnia czerwca ruszy także połączenie linii Wizz Air do Belgradu (Serbia), Podgoricy (Czarnogóra) i Prewezy (Grecja). Z kolei 4 czerwca węgierski przewoźnik uruchomi sezonowe rejsy na grecką Kefalinię oraz na Rodos. Połączenia do wspomnianych trzech greckich miejsc będą realizowane dwa razy w tygodniu.

Kolejną dawkę atrakcyjnych nowości włoscy pasażerowie otrzymają dopiero pod koniec września przyszłego roku. Wówczas wystartują rejsy do Szwajcarii, Francji, Armenii, Finlandii i stolicy Hiszpanii. 26 września linia Wizz Air zainauguruje loty do Bazylei (trzy razy w tygodniu), Turku (dwa loty tygodniowo), Erywania (dwa rejsy w tygodniu) oraz Madrytu (codziennie). Dzień później, 27 września, przewoźnik uruchomi rejsy do francuskiego Lyonu, które będą realizowane z częstotliwością czterech rotacji tygodniowo.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama