Dubaj: 20 mln pasażerów od początku roku

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
17 listopada 2021 08:55
Międzynarodowe lotnisko w Dubaju opublikowało wyniki przewozowe za minione trzy kwartały. Od stycznia do końca września br. jedno z największych lotnisk na świecie przekroczyło barierę 20 mln pasażerów odprawionych od początku 2021 roku.
Reklama

W poniedziałek (15.10) lotnisko w Dubaju podsumowało trzy kwartały 2021 roku. W okresie od stycznia do września br. międzynarodowy port lotniczy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich obsłużył 20,7 mln pasażerów. W wydanym komunikacie prasowym przedstawiciele lotniska podkreślili, że przekroczenie tej symbolicznej bariery nie byłoby możliwe, gdyby nie nieustannie postępujący proces regeneracji ruchu lotniczego na świecie.

- W ostatnich miesiącach odnotowujemy regularne wzrosty. Choć wciąż jesteśmy daleko od przedpandemicznych wyników przewozowych, stale rosnąca liczba pasażerów podróżujących z Dubaju daje nadzieję na odbudowę pozycji naszego lotniska na arenie międzynarodowej. W minionym kwartale przywróciliśmy wiele połączeń, których wznowienie byłoby niemożliwe bez znoszenia uciążliwych obostrzeń w podróżowaniu na całym świecie. Zakładamy, że do końca bieżącego roku obsłużymy ponad 28 mln podróżnych - zapowiedział Paul Griffiths, dyrektor generalny Dubai Airports.


Przedstawiciele dubajskiego lotniska są przekonani, że trwający, czwarty kwartał 2021 roku przyniesie jeszcze lepsze wyniki przewozowe. Ma na to wpłynąć m.in. organizacja w Dubaju EXPO 2020 oraz targów Dubai Air Show. Oba wydarzenia z pewnością zgromadzą prawdziwe tłumy turystów i pozytywnie wpłyną na kondycję lotniska. Wraz z powrotem pasażerów do podróży lotniczych, w najbliższych tygodniach lotnisko w Dubaju udostępni odwiedzającym wszystkie strefy lotniskowe. Część z nich została zamknięta na czas pandemii. Tym samym po raz pierwszy od początku pandemii COVID-19, dubajski port lotniczy wróci do swojej maksymalnej przepustowości.

W okresie od lipca do września br. z usług lotniska skorzystało 6,7 mln pasażerów. W pierwszych trzech kwartałach br. lotnisko wznowiło połączenia na 83 proc. tras realizowanych przed pandemią. W tym czasie najwięcej osób podróżowało z Dubaju do Azji Południowej - Indii (2,8 mln podróżnych) oraz Pakistanu (1 mln podróżnych). Trzecim najpopularniejszym krajem w ofercie dubajskiego lotniska był Egipt (753. tys. podróżnych), który nieznacznie wyprzedził czwarte Stany Zjednoczone i piątą Turcję.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama