ALC zamówi 111 samolotów Airbusa

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
16 listopada 2021 08:55
Air Lease Corporation (ALC) podpisała list intencyjny dotyczący zakupu samolotów pasażerskich z każdej rodziny Airbusa. Umowa dotyczy 25 A220-300, 55 A321neo, 20 A321XLR, czterech A330neo i siedmiu A350F. 

 
Reklama

Zamówienie, które zostanie sfinalizowane w nadchodzących miesiącach, czyni spółkę z Los Angeles jednym z największych klientów i leasingodawców Airbusa, posiadającego największy portfelem zamówień na samoloty A220. Założona w 2010 roku ALC zamówiła do tej pory łącznie 496 Airbusów.

- Ogłoszenie o nowym zamówieniu jest zwieńczeniem wielu miesięcy ciężkiej pracy i zaangażowania przedstawicieli obu przedsiębiorstw w optymalizację wielkości i zakresu tej dużej transakcji w związku z szybko rosnącym globalnym zapotrzebowaniem linii lotniczych na modernizację ich flot poprzez leasing za pośrednictwem ALC - powiedział Steven F Udvar-Hazy, prezes zarządu Air Lease Corporation.


- Po długich i szczegółowych konsultacjach z kilkudziesięcioma strategicznymi klientami lotniczymi na całym świecie skoncentrowaliśmy się na kompleksowym zamówieniu najbardziej pożądanych i poszukiwanych typów samolotów, reprezentujących rodziny A220, A321neo, A330neo i A350. ALC jest liderem rynku w każdej z tych kategorii najnowocześniejszych produktów Airbusa. Wieloletnie zamówienie na nowe samoloty pozwoli nam zwiększyć przychody i rentowność, a jednocześnie spełni wymagania naszych lotniczych klientów.

- Dzięki ważnemu zamówieniu podkreślamy zaufanie nie tylko do silnej przyszłości i rozwoju globalnego transportu lotniczego, ale także wiarę w model biznesowy ALC, w konkretne decyzje dotyczące zakupu samolotów, w tym po raz pierwszy nowego A350 Freighter. Z naszej długoterminowej perspektywy zamawianie nowych samolotów jest optymalną inwestycją kapitału wniesionego przez udziałowców - powiedział John Plueger, dyrektor generalny i prezes Air Lease Corporation. - Ponadto, my i Airbus ogłaszamy niniejszym pierwszą w historii wspólną inicjatywę ESG w zamówieniach samolotów, tworząc wielomilionowy fundusz na projekty zrównoważonego rozwoju lotnictwa, które mają kluczowe znaczenie dla przyszłości.

A220 jest jedynym samolotem wąskokadłubowym przeznaczonym dla linii potrzebujących maszyn do przewozu 100-150 pasażerów, zapewniającym o 25% mniejsze zużycie paliwa i komfort podróży właściwy dla maszyn szerokokadłubowych. Rodzina A321 obejmująca wersję XLR o dalekim zasięgu do 4700 nm i o 30% niższym zużyciu paliwa w połączeniu z A330neo to idealna para dla tak zwanego średniego segmentu rynku. A350F, bazujący na konstrukcji najnowocześniejszego na świecie samolotu dalekiego zasięgu, zoptymalizowanej pod kątem operacji towarowych, zapewnia co najmniej o 20% niższe zużycie paliwa niż konkurencja. To jedyny frachtowiec nowej generacji gotowy do spełnienia norm emisji CO2 ICAO 2027.


Tagi
alc airbus

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama