Wystartowało połączenie LOT-u z Lublina do Gdańska

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
13 listopada 2021 10:47
Dzisiaj (13.11) pierwsi pasażerowie polecieli na trasie z Lublina do Gdańska. Połączenie było już realizowane w niedalekiej przeszłości i po krótkiej przerwie wróciło do stałej oferty Polskich Linii Lotniczych LOT.
Reklama

Polskie Linie Lotnicze LOT zrealizowały inauguracyjny przelot w ramach zimowej siatki połączeń na trasie między Lublinem a Gdańskiem. Parę minut przed godziną 9 samolot LOT-u o znakach rejestracyjnych SP-EQF wystartował ze Świdnika, aby po 55 minutach lotu bezpiecznie wylądować w Rębiechowie. W momencie pisania artykułu maszyna przygotowuje się do rejsu powrotnego, który rozkładowo przewidziany jest na godzinę 10:55.


Trasa z Lublina do Gdańska realizowana będzie jeden raz w tygodniu (soboty) przy wykorzystaniu samolotów Bombardier Q400, które w konfiguracji LOT-u mogą zabrać na pokład do 78 pasażerów. Start z Lubelszczyzny zaplanowany jest na godzinę 8:50, a lądowanie w Gdańsku na godzinę 10:05. Z kolei w stronę Lublina pasażerowie LOT-u odlecą o godzinie 10:55, aby o 12:05 zameldować się w stolicy województwa lubelskiego.

O uruchomieniu bezpośrednich rejsów z Lublina do Gdańska informowaliśmy tutaj. Połączenie realizowane było również podczas tegorocznego sezonu wakacyjnego z częstotliwością dwóch lotów tygodniowo, lecz zostało tymczasowo zawieszone 11 września br. Ostatnia rotacja na tej trasie krajowej zaplanowana jest obecnie na 26 marca przyszłego roku.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama