Linia PLAY połączy Warszawę z Reykjavikiem?

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
12 listopada 2021 14:11
W systemie rezerwacyjnym islandzkiej linii PLAY pojawiła się opcja wyboru Warszawy spośród wszystkich kierunków przewoźnika dostępnych z Reykjaviku. Niewykluczone, że samoloty linii PLAY już wkrótce na stałe zagoszczą na Lotnisku Chopina.
Reklama
Wczoraj (11.11) informowaliśmy o potwierdzonym uruchomieniu przez linię PLAY czterech nowych tras europejskich. W przyszłorocznym sezonie letnim islandzki przewoźnik niskokosztowy będzie regularnie operował między Reykjavikiem a Lizboną w Portugalii, Pragą w Czechach, Stuttgartem w Niemczech i Bolonią we Włoszech. Planowane nowości wzbogacą obecną ofertę linii PLAY, na którą składają się rejsy do najpopularniejszych miejsc turystycznych w Europie tj. Barcelona, Amsterdam, Teneryfa, Londyn czy Majorka.

Jak się okazuje, w systemie rezerwacyjnym przewoźnika pojawiła się również opcja wyboru kolejnego europejskiego miasta - Warszawy. Co więcej, pasażerowie mogą nawet zakupić bilety na rejs z Reykjaviku na Lotnisko Chopina, który zaplanowany jest na 23 grudnia br. Start ze stolicy Islandii przewidziany jest na godzinę 11:55, a lądowanie w Warszawie na godzinę 16:55. Lot OG 502 potrwa równo 4 godziny. Na stronie linii PLAY dostępna jest także rotacja OG 505 ze stolicy Polski do Reykjaviku w dniu 3 stycznia przyszłego roku. W tym przypadku samolot opuści Warszawę o 13:50, aby chwilę po godzinie 17:00 wylądować na Islandii.


Co ciekawe, identyczna sytuacja dotyczy Bukaresztu, który także znalazł się w wąskiej ofercie przewoźnika. W tym przypadku linia PLAY również zaplanowała na najbliższe tygodnie zaledwie dwa rejsy. 18 grudnia br. wykonana zostanie rotacja z Reykjaviku do stolicy Rumunii, a 4 stycznia przyszłego roku z Bukaresztu na Islandię.

Powód dopuszczenia przez przewoźnika do sprzedaży ogólnej pojedynczych rejsów na trasie z Reykjaviku do Warszawy i Bukaresztu nie jest znany. Być może linia PLAY zrealizuje łącznie cztery loty między miastami na zasadzie połączenia czarterowego z nielicznymi miejscami dostępnymi dla klientów indywidualnych, choć nie można również wykluczyć, że jest to swoiste przygotowanie do wprowadzenia Warszawy i Bukaresztu do stałej oferty Islandczyków. Pokrywałoby się to z obecnymi planami przewoźnika, które zakładają pokaźną ekspansję na rynku europejskim w najbliższych miesiącach. Uwzględnienie Warszawy i Bukaresztu obok istniejących już rotacji do czeskiej Pragi zdawać by się mogło naturalnym i całkiem prawdopodobnym krokiem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama