Samoloty Embraera najpopularniejszymi maszynami w siatce połączeń KLM

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
12 listopada 2021 09:45
Najczęściej wykorzystywanymi samolotami we flocie linii KLM są obecnie maszyny produkowane przez firmę Embraer. Tylko w zbliżającym się tygodniu brazylijskie samoloty KLM wykonają blisko 2 tys. startów i lądowań podczas operacji lotniczych do 73 miejsc w Europie.
Reklama

Flota KLM Cityhopper składa się z 17 samolotów Embraer 175 (88 miejsc na pokładzie), 32 maszyn Embraer 190 (100 miejsc na pokładzie) oraz 4 samolotów nowej generacji Embraer 195-E2 (132 miejsca na pokładzie). W sumie przewoźnik dysponuje jednolitą flotą 53 odrzutowców wyprodukowanych przez brazylijską firmę Embraer. Jak się okazuje, maszyny te są obecnie najpopularniejszymi samolotami wykorzystywanymi do operacji lotniczych w całej siatce połączeń holenderskiej linii. Samoloty Embraera będą realizowały ponad 50 proc. rejsów zaplanowanych na zbliżający się tydzień, co odpowiada ponad 1,8 tys. startów i lądowań z amsterdamskiego lotniska Schiphol. Maszyny odwiedzą 73 europejskie miasta, w tym regionalne polskie porty lotnicze.


Samoloty Embraera w malowaniu linii KLM będą najczęstszym gościem w Monachium (37 startów z Amsterdamu), Brukseli, Dusseldorfie i Frankfurcie (po 28 startów ze stolicy Holandii). Wysoko plasują się również połączenia realizowane maszynami Embraera z Schiphol do Gdańska i Krakowa. W najbliższym tygodniu obie trasy zostaną obsłużone samolotami brazylijskiego producenta po 21 razy. Co ciekawe, Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy będzie jednym z nielicznych europejskich kierunków, który ugości wszystkie trzy warianty produktu Embraera dostępne we flocie linii KLM zaledwie w ciągu tygodnia.

Reszta rejsów w ramach ogólnoświatowej siatki połączeń linii KLM realizowana będzie przez samoloty Airbus 330, Boeing 737, Boeing 777 i Boeing 787.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama