Islandzki PLAY poleci na nowych trasach europejskich

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
11 listopada 2021 10:00
Islandzki przewoźnik niskokosztowy poinformował, że wprowadzi nowe połączenia do swojej letniej siatki połączeń. Nowości obejmą rejsy z Reykjaviku na Islandii do Lizbony w Portugalii, Pragi w Czechach, Bolonii we Włoszech i Stuttgartu w Niemczech.
Reklama

Linia PLAY rośnie w siłę. Praktycznie każdego miesiąca przewoźnik ogłasza uruchamianie nowych połączeń. Przykładowo, w ostatnich dniach października br. informowaliśmy o zwiększeniu obecności przewoźnika w Skandynawii. Wówczas linia zapowiedziała otwarcie lotów z islandzkiej stolicy do Göteborga w Szwecji oraz Stavanger i Trondheim w Norwegii. Tym razem przewoźnik postawił na rozwój w rejonie Europy Południowej oraz Europy Środkowej.


- Cztery nowe połączenia wzmocnią naszą pozycję w Europie i umożliwią podróż na Islandię jeszcze większej liczbie europejskich podróżnych. Jesteśmy przekonani, że nowości będą cieszyły się dużą popularnością wśród pasażerów - powiedział Birgir Jónsson, dyrektor generalny linii PLAY.

W ramach przyszłorocznej, letniej siatki połączeń linia PLAY zainauguruje rejsy z Reykjaviku do Lizbony, Pragi, Bolonii i Stuttgartu. Rejsy do Portugalii i Niemiec wystartują w maju przyszłego roku, a do Czech i Włoch miesiąc później. Wraz z najnowszym wzbogaceniem swojej oferty, europejska siatka połączeń islandzkiego przewoźnika obejmie 21 tras obsługiwanych przez skromną liczbę trzech samolotów Airbus 321neo. Niemniej jednak, w najbliższym czasie linia PLAY planuje pokaźną ekspansję nie tylko w Europie. Przewoźnik rozważa uruchomienie bezpośrednich rejsów z Reykjaviku na wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych. Miałoby to nastąpić najwcześniej na wiosnę przyszłego roku.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama