Lotnisko w Bydgoszczy planuje przyszłoroczne wakacje

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
11 listopada 2021 09:30
Port Lotniczy Bydgoszcz zapowiedział pierwszą pulę połączeń wakacyjnych, które będą dostępne dla pasażerów z województwa kujawsko-pomorskiego w przyszłorocznym sezonie letnim. Z Bydgoszczy będzie można polecieć do Antalyi, Bodrum, Burgas oraz na Zakintos i Rodos.
Reklama

Choć trwający sezon zimowy na dobre się jeszcze nie rozpoczął, niektóre lotniska z blisko rocznym wyprzedzeniem ogłaszają swoją ofertę na przyszłoroczne wakacje. Wczoraj (10.11) pierwszą pulą letnich połączeń pochwalił się Port Lotniczy Bydgoszcz. Sezon lotów wakacyjnych bydgoskie lotnisko zainauguruje 1 czerwca 2022 roku, czyli w Dzień Dziecka.

W pierwszej kolejności, bo już 1 czerwca, wystartuje bezpośrednie połączenie z Bydgoszczy do Antalyi w Turcji. Loty na Riwierę Turecką odbywały się z dużym powodzeniem również w tym roku. Rejsy do Antalyi będą realizowane dwa razy w tygodniu - w środy i soboty. Dzień później pierwsi pasażerowie odlecą w kierunku Bodrum. Ten turecki kurort turystyczny położony nad Morzem Egejskim będzie obsługiwany raz tygodniowo - w czwartki.


- Wypełnione niemal do ostatniego miejsca samoloty do Turcji i wydłużony sezon lotów czarterowych aż do połowy października, potwierdzają rosnące zainteresowanie lotami czarterowymi. Ogłoszona przez touroperatorów wakacyjna oferta na kolejny sezon letni zapowiada się bogatsza i liczymy, że znów z Portu Lotniczego Bydgoszcz startować będą samoloty pełne pasażerów. Każde z miast oferuje coś wyjątkowego, dlatego tak przygotowana ofert daje wiele możliwości na niepowtarzalną podróż - powiedział Tomasz Moraczewski, prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A.

Poza dwoma kierunkami w Turcji, rejsy czarterowe z bydgoskiego lotniska będą również realizowane na trasach do Zakintos i Rodos w Grecji. Oba połączenia będą dostępne dla turystów w każdy piątek, a inauguracja zaplanowana jest na 3 czerwca przyszłego roku. Ostatnim, dopiero co ogłoszonym przez władze lotniska kierunkiem wakacyjnym będzie Burgas. Loty do Bułgarii mają być wykonywane dwa razy w tygodniu - we wtorki oraz piątki.

Połączenia odbywać się będą przy współpracy z najpopularniejszymi biurami podróży: TUI (Antalya, Burgas), Rainbow Tours (Antalya, Bodrum, Zakintos, Burgas), Itaka (Antalya), Grecos (Rodos) oraz Exim Tours (Antayla, Burgas). Niewykluczone, że wraz z regeneracją ruchu lotniczego i słabnącą pandemią koronawirusa wakacyjna oferta Portu Lotniczego Bydgoszcz wzbogaci się o kolejne atrakcyjne kierunki.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama