Codzienne loty B747-400 Lufthansy z Frankfurtu

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
05 listopada 2021 09:40
W zeszłym miesiącu niemiecki przewoźnik przywrócił do komercyjnych operacji lotniczych samoloty Boeing 747-400. Obecnie, każdego dnia przybywa rotacji wykonywanych przez te maszyny w malowaniu Lufthansy. W listopadzie br. przewoźnik zaplanował 147 lotów jumbo jetów z niemieckiego Frankfurtu.
Reklama
Czterosilnikowe samoloty pasażerskie były pierwszymi maszynami, z których zrezygnowały linie lotnicze na czas pandemii COVID-19. W tych wymagających miesiącach cała branża szukała oszczędności, a gigantyczne, mogące pomieścić na swoich pokładach nawet pół tysiąca pasażerów, samoloty nawet w czasach wszechobecnego dobrobytu balansowały na granicy opłacalności. W niektórych przypadkach "tymczasowe" uziemienie okazało się być ostatecznym wycofaniem z floty. Tak postąpiła m.in. linia Lufthansa, która w obliczu pandemii postanowiła przyspieszyć wysłanie samolotów Airbus 380 na przedwczesną emeryturę. Co ciekawe, losu największych maszyn pasażerskich na świecie nie podzielił samolot Boeing 747-400. Wręcz przeciwnie - zaledwie kilka tygodni po przywróceniu tych maszyn do komercyjnych operacji lotniczych Lufthansa systematycznie zwiększa częstotliwość lotów wykonywanych B747-400. W bieżącym miesiącu ma być ich aż 147, co jest bardzo dobrym wynikiem biorąc pod uwagę wciąż uciążliwe restrykcje w podróżowaniu na wielu dalekodystansowych trasach.


Blisko połowa rotacji (60 lotów) realizowanych samolotem Boeing 747-400 w malowaniu Lufthansy będzie obejmowała codzienną trasę z Frankfurtu do Dubaju, gdzie niemiecki przewoźnik postara się konkurować z linią Emirates, która wykonuje aż dwa loty ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich do Niemiec każdego dnia przy użyciu samolotów Airbus 380. Tym samym połączenie z Frankfurtu do Dubaju będzie obecnie jedyną rotacją na świecie obsługiwaną zarówno przez B747 jak i A380. Zaraz za trasą do Zjednoczonych Emiratów Arabskich plasują się rejsy z Frankfurtu do Nowego Jorku. Lufthansa zaplanowała w listopadzie 40 lotów przy wykorzystaniu samolotów Boeing 747-400 na lotnisko im. Johna F. Kennedy'ego. Trzecią, najpopularniejszą dla maszyn Boeing 747-400 Lufthansy trasą jest połączenie z Frankfurtu do Seulu w Korei Południowej (26 lotów).

Koniec epoki ośmiu samolotów Boeing 747-400 we flocie Lufthansy zdaje się być jednak bliższy niż wskazuje na to aktualny rozkład lotów. Jak tylko pierwsze egzemplarze nowoczesnych maszyn szerokokadłubowych Boeing 777X opuszczą zakłady produkcyjne amerykańskiego producenta w Seattle, Lufthansa rozpocznie stopniowy proces ostatecznego wycofywania "królowej przestworzy".

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy