Emirates uruchomia codzienne loty między Dubajem a Tel Awiwem

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
04 listopada 2021 15:14
Linie Emirates od 6 grudnia uruchomią codzienne loty między Dubajem a Tel Awiwem w Izraelu, bez międzylądowań.
Reklama

ZEA i Izrael nadal rozwijają współpracę gospodarczą, by zwiększać przepływy handlowe między państwami. Dzięki codziennym lotom izraelscy podróżni będą mogli bezpiecznie i dogodnie połączyć się z Dubajem oraz z globalną siatką Emirates przez Dubaj, która obejmuje ponad 120 miejsc docelowych. Rozkład lotów do/z Tel Awiwu zapewni podróżnym wygodny dostęp do popularnych miejsc wypoczynku poza Dubajem, takich jak Tajlandia, Wyspy Oceanu Indyjskiego czy Republika Południowej Afryki.

Nowe loty to dogodne połączenia do Tel Awiwu z blisko 30 bramek Emirates przez Australię, Stany Zjednoczone, Brazylię, Meksyk, Indie i RPA, gdzie mieszkają największe społeczności żydowskie na świecie. Podróżni ze Stanów Zjednoczonych, którzy chcą zatrzymać się w Dubaju przed wyruszeniem w dalszą podróż do Tel Awiwu, mogą skorzystać z pakietu Dubai Stop Over, który obejmuje pobyty w światowej klasy hotelach, zwiedzanie miasta i wiele innych ofert.

Dubaj nadal przyciąga turystów z Izraela dzięki stale rosnącej liście atrakcji, w tym dzięki wydarzeniu Expo 2020, które w pierwszym miesiącu przyciągnęło ponad 2 miliony osób. Izrael bierze udział w wydarzeniu w swoim własnym pawilonie pod hasłem „connecting thoughts - creating the future” (Łącząc umysły, tworzymy przyszłość).

Nowe połączenia Emirates dają podróżującym biznesowo możliwości networkingu i inwestowania. Wraz z otwarciem ruchu bezwizowego między krajami i złagodzeniem ograniczeń w sieci Emirates, nowe usługi zaspokoją przyszłe zapotrzebowanie na podróże do/z Tel Awiwu.

Linie będą obsługiwały trasę Dubaj-Tel-Awiw samolotami Boeing 777-300ER w trzyklasowej konfiguracji, oferując prywatne kabiny w klasie pierwszej, wygodne, rozkładane miejsca w klasie biznes i przestronne siedzenia w klasie ekonomicznej. Codzienny lot z Dubaju EK931 wystartuje o 14:50, przylot na lotnisko Ben Gurion zaplanowano na 16:25 czasu lokalnego. Lot powrotny EK 932 wystartuje z Tel Awiwu o 18:25, lądując w Dubaju o 23:25 czasu lokalnego.

Klienci Emirates skorzystają również na partnerstwie code-share z flydubai, które zapewnia podróżnym szybkie i bezproblemowe połączenie z Dubaju do wielu miejsc w połączonych siatkach obu przewoźników – jest to obecnie 210 kierunków w 100 krajach.

- Emirates z radością ogłaszają dołączenie Tel Awiwu do swojej siatki połączeń. Wraz z uruchomieniem usług już za kilka tygodni linie Emirates zapewnią podróżnym dogodne połączenie do/z Tel Awiwu przez Dubaj. Z niecierpliwością czekamy również na przyjęcie większej liczby osób podróżujących służbowo i prywatnie z Izraela do Dubaju i do innych miejsc docelowych w naszej siatce. Chcielibyśmy podziękować władzom ZEA i Izraelowi za ich wsparcie, czekając jednocześnie na otwarcie jeszcze większych perspektyw dla obu krajów. Kontynuujemy budowanie silnych relacji przy jednoczesnym rozwijaniu biznesu i turystyki w najbliższej przyszłości – mówi Adnan Kazim, dyrektor handlowy Emirates.

Oprócz przewozów pasażerskich Emirates SkyCargo zaoferują 20 ton ładowności w każdą stronę między Dubajem a Tel Awiwem na pokładzie Boeinga 777-300ER. Będzie to dodatkowa przestrzeń na transport farmaceutyków, warzyw czy innych łatwo psujących się produktów z Tel Awiwu. Do Izraela transportowane będą też surowce i komponenty produkcyjne, półprzewodniki i paczki e-commerce.

Podróżujący do/z Izraela mogą cieszyć się wielokrotnie nagradzaną obsługą i wiodącymi w branży produktami Emirates, zarówno w powietrzu, jak i na ziemi, we wszystkich klasach, z regionalnymi potrawami i bezpłatnymi napojami, a także z opcją koszernych posiłków na pokładzie. System rozrywki pokładowej ice oferuje ponad 4500 kanałów na żądanie w ponad 40 językach, w tym filmy, programy telewizyjne i obszerną bibliotekę muzyczną wraz z grami, audiobookami i podcastami.

Linie Emirates w pełni przywróciły swoją sieć na Bliskim Wschodzie i obecnie latają do 12 miast w tym regionie.

Tel Awiw jest największym i najbardziej zaludnionym miastem Izraela oraz gospodarczym i technologicznym centrum kraju. Według izraelskiego Ministerstwa Turystyki w 2019 roku miasto przyciągnęło ponad 4,5 miliona odwiedzających. Tel Awiw słynie z dziewiczych plaż, rozwijającej się sceny kulinarnej, zabytków kultury i największej na świecie kolekcji 4000 charakterystycznych białych budynków w stylu Bauhaus, które zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miasto jest również zaawansowanym centrum nauki i pionierskich technologii z silnym ekosystemem przedsiębiorczości i start-upów, który stworzył innowacje stosowane na całym świecie w wielu sektorach biznesu.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama