Dokąd latają samoloty Boeing 737 MAX Ryanaira?

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
04 listopada 2021 10:05
W listopadzie br. irlandzka linia Ryanair wykorzysta samoloty Boeing 737 MAX na trasach obejmujących ponad 100 miejsc w Europie i rejonie Morza śródziemnego. Wśród pięciu lotnisk, które będą najczęściej gościły te maszyny w malowaniu Ryanaira są dwa porty lotnicze w Polsce: Kraków oraz Modlin.
Reklama

W najbliższym miesiącu pasażerowie linii Ryanair (oraz należących do przewoźnika linii: Buzz i Malta Air) będą mogli podróżować na pokładach nowoczesnych samolotów Boeing 737 MAX w ramach ponad 100 połączeń znajdujących się w ofercie przewoźnika. Najwięcej startów tych maszyn zaplanowanych jest z mediolańskiego lotniska w Bergamo, które jest jedną z głównych baz operacyjnych Irlandczyków. Z północnych Włoch samoloty Boeing 737 MAX 8 w malowaniu linii Ryanair oraz Malta Air wykonają w sumie 724 starty. Niewiele mniej odbędzie się z Londynu Stansted, czyli bezapelacyjnie kluczowego lotniska w globalnej siatce połączeń przewoźnika. Ze stolicy Wielkiej Brytanii maszyny Boeing 737 MAX 8 należące do linii w ramach Ryanair Group odlecą 629 razy w ciągu najbliższego miesiąca.


Poza Mediolanem oraz Londynem zaledwie trzy lotniska będą gościły maszyny Boeing 737 MAX 8 przynajmniej 100 razy. Ścisłą czołówkę zamyka port lotniczy we włoskiej Bolonii, skąd słynne MAX-y w malowaniu linii Malta Air oraz Buzz wystartują aż 289 razy. W zestawieniu nie brakuje również polskich akcentów. Czwartym lotniskiem, które będzie częstym gospodarzem MAX-ów jest lotnisko w Krakowie. Z podkrakowskich Balic zaplanowano 261 startów operowanych przez samoloty Boeing 737 MAX w malowaniu linii Buzz. W pierwszej piątce znalazło się również miejsce dla warszawskiego Modlina. Z Nowego Dworu Mazowieckiego pod Warszawą linie należące do Ryanair Group zatrudnią MAX-y do 174 startów.

Jednym z większych przegranych polityki oddelegowywania samolotów Boeing 737 MAX do zagranicznych podmiotów zależnych od linii Ryanair jest bez wątpienia lotnisko w Dublinie. W całym listopadzie macierzysty port irlandzkiego przewoźnika ugości MAX-y zaledwie 24 razy, z czego jedynie 8 startów będzie operowanych przez linię Ryanair.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama