Linia Emirates przywraca połączenie do Algieru

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
03 listopada 2021 09:30
Linia Emirates ogłosiła powrót do Algieru. Wznowienie trasy do stolicy Algierii zaplanowane jest na 9 listopada br. Tym samym przewoźnik przywróci 21 tras do Afryki oraz całkowicie odbuduje swoją siatkę połączeń do północnej części Czarnego Lądu.
Reklama

Po 19 miesiącach przerwy linia Emirates przywróci bezpośrednie rejsy z głównego lotniska w Dubaju do Algierii. Inauguracyjny lot odbędzie się już 9 listopada. Początkowo, rotacja będzie obsługiwana szerokokadłubowymi samolotami Boeing 777-300ER dwa razy tygodniowo (wtorki oraz czwartki). Maszyna bliskowschodniego przewoźnika będzie startowała ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich o godzinie 9:30, by punktualnie o godzinie 14:00 zameldować się w stolicy Algierii. Bezpośredni przelot na tej trasie potrwa 7 godzin i 30 minut. Po trzygodzinnym postoju w Algierii samolot wyruszy w drogę powrotną do Dubaju, lecz po drodze wyląduje jeszcze w Tunisie, stolicy Tunezji.


W najbliższych miesiącach linia Emirates planuje skoncentrować się na wzmocnieniu swojej obecności w Afryce. Połączenie do Algieru jest 21. trasą afrykańską w bieżącej ofercie przewoźnika, ale z pewnością nie ostatnią. Podczas trwającego okresu zimowego linia zaoferuje pasażerom łączną liczbę 116 lotów na Czarny Ląd w skali tygodnia, z czego najwięcej będzie obejmowało trasy z Dubaju do Republiki Południowej Afryki. Niewykluczone, że wraz ze znoszeniem uciążliwych restrykcji w podróżowaniu linia Emirates uzupełni swoją afrykańską ofertę o kolejne atrakcyjne połączenia, aby móc skutecznie rywalizować o podróżnych z katarską linią Qatar Airways, która dysponuje obecnie 27. rotacjami z Dohy do Afryki.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama