Kraków: Blisko 450 tys. pasażerów w październiku br.

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
03 listopada 2021 09:05
Krakowskie lotnisko podsumowało miniony miesiąc. W październiku 2021 roku port lotniczy im. Jana Pawła II odprawił niespełna 450 tys. pasażerów, czyli o 207 proc. więcej niż w analogicznym okresie przed rokiem.
Reklama
Wczoraj (2.10) lotnisko w Krakowie opublikowało wyniki przewozowe za ubiegły miesiąc. W ciągu października br. z oferty krakowskich Balic skorzystało 446 tys. podróżnych. To wynik o 207 proc. lepszy niż rezultat uzyskany w analogicznym okresie przed rokiem, lecz wciąż daleki od rekordowego, przedpandemicznego roku 2019 roku, gdy przez Kraków przewinęło się prawie dwa razy (o 43 proc.) więcej pasażerów. Od początku roku drugi największy port lotniczy w Polsce obsłużył 2,1 mln podróżnych.


Ostatniego dnia października weszła w życie zimowa siatka połączeń obowiązująca w Balicach. W jej ramach krakowskie lotnisko zaoferuje mieszkańcom województwa małopolskiego aż 123 regularne trasy do 94 portów lotniczych na całym świecie. Wśród nowych, bądź wznawianych po długiej przerwie, połączeń znajdują się rotacje do Paryża Orly i Lille we Francji, Turynu i Ankony we Włoszech, Rygi na Łotwie, Budapesztu na Węgrzech, Newcastle w Wielkiej Brytanii, Sztokholmu w Szwecji oraz Agadiru w Maroku. O inauguracji bezpośrednich rejsów do stolicy Francji (Transavia) i stolicy Łotwy (Ryanair) informowaliśmy kilka dni temu. Ponadto, miniony październik był pierwszym miesiącem, w którym pasażerowie podróżujący z Krakowa mogli w pełni skorzystać z zainstalowanego systemu bramek ABC (Automated Border Control), umożliwiającego szybką odprawę podróżnych wybierających się do miejsc poza strefą Schengen.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N