Wystartowało połączenie z Krakowa do Rygi

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
29 października 2021 08:45
Wczoraj (28.10) pierwszy samolot linii Ryanair wykonał bezpośrednią rotację z Rygi do Krakowa. Po bezpiecznym lądowaniu na południu Polski i krótkim postoju maszyna wyruszyła w drogę powrotną. Rejsy między Krakowem a Rygą będą realizowane dwa razy w tygodniu.
Reklama

Na trzy dni przed oficjalnym rozpoczęciem obowiązywania zimowej siatki połączeń, irlandzki Ryanair uruchomił kolejną nowość. Tym razem inauguracyjny przelot został wykonany na trasie z Rygi do Krakowa. Wczoraj w godzinach przedpołudniowych samolot Boeing 737-800 przewoźnika o znakach rejestracyjnych SP-RKN po nieco ponad godzinie spędzonej w powietrzu wylądował na lotnisku w Balicach. Po kilkudziesięciu minutach postoju w Krakowie maszyna udała się w drogę powrotną na Łotwę.


- Ryga, pełna uroku i tajemniczości stolica Łotwy, wpisana jest wraz ze swoim Starym Miastem na listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO i może być prawdziwym odkryciem dla polskich turystów. Jesteśmy przekonani, że podróżujący Łotysze również znajdą w Krakowie i Małopolsce niezwykłe miejsca do spędzenia nawet krótkiego, jesienno-zimowego wypoczynku - powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Trasa realizowana będzie przez linię Ryanair dwa razy w tygodniu (czwartki oraz niedziele). Połączenie pozostanie w ofercie krakowskiego lotniska także na przyszłoroczny okres wakacyjny. Ostatni rejs między Krakowem a Rygą zaplanowany jest obecnie na 27 października 2022 roku.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama