KLM: 162 połączenia w sezonie zimowym

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
28 października 2021 09:40
Holenderska linia KLM zapowiedziała, że w ramach zimowej siatki połączeń zaoferuje swoim pasażerom z Amsterdamu aż 162 bezpośrednie kierunki. Nowy rozkład lotów zacznie obowiązywać w najbliższą niedzielę (31.10).
Reklama

Zimowa siatka połączeń linii KLM wejdzie w życie już w najbliższą niedzielę (31.10) i będzie obowiązywać do 26 marca 2022 roku. Przewoźnik spodziewa się, że w najbliższych miesiącach kolejne kraje będą znosiły część restrykcji umożliwiając łatwiejszą podróż lotniczą między państwami. Obecne plany holenderskiej linii zakładają obsługę przynajmniej 162 bezpośrednich połączeń z amsterdamskiego lotniska Schiphol. Nieznaczna większość z nich (90 kierunków) to trasy europejskie. Tym samym linia KLM przywróciła już niemalże wszystkie połączenia, które realizowane były przed pandemią COVID-19. W najbliższych miesiącach przewoźnik zaproponuje swoim podróżnym blisko 75 proc. oferty w porównaniu do sezonu zimowego w 2019 roku.


Kluczowym momentem będzie dla KLM zniesienie części restrykcji dla zaszczepionych Europejczyków podróżujących do Stanów Zjednoczonych. Ma to nastąpić już 8 listopada br. W tym okresie holenderski przewoźnik niemalże podwoi liczbę rejsów do Atlanty (do 12 tygodniowo). Ponadto, trasa do Nowego Jorku JFK będzie obsługiwana aż 11 razy w tygodniu, a do Las Vegas i Miami trzykrotnie w ciągu tygodnia. Połączenie do Minneapolis, które zostało wznowione w okresie letnim także będzie kontynuowane w zimie z częstotliwością trzech lotów tygodniowo.

- Po ponad 18 miesiącach stagnacji, z każdym dniem przybywa otwartych granic. Jesteśmy w trakcie odbudowy. Z dumą możemy zaprezentować naszą zimową siatkę połączeń, która obejmuje tak wiele atrakcyjnych kierunków. Dalej chcemy robić to, co zawsze wychodziło nam najlepiej, czyli łączyć ludzi z całego świata - powiedział Pieter Elbers, dyrektor generalny linii KLM.


W szczycie sezonu wakacyjnego linia KLM odnotowała spektakularny wzrost popytu na podróże na karaibskie terytoria zamorskie należące do Królestwa Niderlandów, co przełoży się również na ofertę dostępną zimą. Z Amsterdamu będzie można polecieć na Curacao, Arubę i Bonairę nawet kilkanaście razy w tygodniu. Na tych trasach transatlantyckich przewoźnik wykorzysta samoloty Boeing 777-300ER, czyli maszyny mogące pomieścić największą liczbę pasażerów spośród wszystkich samolotów we flocie KLM.

Odbudowa będzie także widoczna w odniesieniu do połączeń obejmujących Amerykę Łacińską, Afrykę i oczywiście Europę. Linia KLM w sezonie zimowym zainauguruje rotacje do Cancun w Meksyku, Mombasy w Kenii, Port of Spain na wyspie Trynidad i Bridgetown na wyspie Barbados. Przewoźnik zauważa, że najubożej będzie prezentowała się oferta tras azjatyckich, gdzie wciąż restrykcyjne obostrzenia skutecznie hamują odbudowę siatki połączeń. Wiele tras do Azji będzie jednak stale obsługiwanych z racji satysfakcjonujących wyników przewozów towarów.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama