Transavia zainaugurowała loty z Krakowa do Paryża Orly

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
26 października 2021 09:20
2 komentarze
Wczoraj (25.10) w godzinach popołudniowych na krakowskim lotnisku wylądował samolot linii Transavia realizujący inauguracyjny lot z Paryża Orly. Połączenie między Krakowem a stolicą Francji będzie realizowane dwa razy w tygodniu.
Reklama
W poniedziałek minutę po godzinie 18:00 w Balicach wylądował samolot Boeing 737-800 linii Transavia o znakach rejestracyjnych F-GZHX. Maszyna wykonała inauguracyjną rotację, która połączyła Paryż Orly z Krakowem. Pasażerowie spędzili w powietrzu niecałe dwie godziny. Wydarzeniu towarzyszył tradycyjny salut wodny, a załoga otrzymała okazjonalny tort. Ponadto, w uroczystości wzięło udział wielu przedstawicieli zarówno lotniska, linii lotniczej jak i lokalnych władz.

- To oczekiwana przez pasażerów trasa, dzięki której wylatując z Krakowa w 2 godziny i 15 minut znajdziemy się blisko centrum Paryża. Port lotniczy Orly to także doskonała baza przesiadkowa dla podróżujących do Afryki, na Bliski Wschód i Karaiby - powiedział Radosław Włoszek, prezes lotniska w Krakowie.


Połączenie między stolicą Małopolski a Paryżem Orly będzie realizowane dwa razy w tygodniu (czwartki oraz niedziele). Nie jest to jedyna trasa dostępna z Krakowa, która znajduje się w ofercie linii Transavia. Holenderski przewoźnik od długiego czasu z powodzeniem wykonuje bezpośrednie rejsy z południa Polski do Eindhoven - drugiego największego lotniska w Niderlandach.

- Cieszymy się, że możemy otworzyć nową trasę, która pozwoli naszym polskim klientom odkryć Paryż. To połączenie odzwierciedla dążenia naszej firmy do oferowania większej liczby miast, które można odwiedzić w ramach krótkiego wypoczynku - zaznaczył Nicolas Hénin, dyrektor handlowy linii Transavia.

fot.: Port Lotniczy Kraków

Ostatnie komentarze

pengos 2021-10-26 11:05   
pengos - Profil pengos
Super! Nareszcie połączenie do ORY zamiast do tego fatalnego CDG ????
Tak, kiedyś właśnie Transavia tam latała. A potem przestała i skończyło się fajne latanie do Paryża...
Pamiętam, jak tam latałem jeszcze świętej pamięci słowackim Sky Europe. Fajna to była linia...
wojtek 2021-10-26 10:55   
wojtek - Profil wojtek
Szopka jakby była to zupełnie nowa trasa. A w nie tak zamierzchłej historii z KRK do ORY latała sama… Transavia!
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy