Zagrzeb: Rośnie zapotrzebowanie na loty do Polski

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
25 października 2021 08:30
Port lotniczy im. Franja Tudmana obsługujący chorwacką stolicę zaobserwował wzrost popytu na loty nie tylko do Warszawy, ale także na mniejsze polskie lotniska. Rynek lotów do naszego kraju staje się dla Chorwatów jednym z istotniejszych.
Reklama
Lotnisko w Zagrzebiu odnotowuje rosnące zapotrzebowanie na podróże lotnicze do innych niż Warszawa miast w Polsce – pisze portal EX-YU Aviation News.

Polski rynek znajduje się w pierwszej piątce najważniejszych dla nas. Według najnowszych danych 79 proc. Polaków chciałoby pojechać do Chorwacji, co, zgodzicie się, jest świetnym wynikiem. Przy coraz większej liczbie lotów możemy spodziewać się znacznej liczby Polaków odwiedzających Chorwację w kolejnych latach – powiedział Kristijan Staničić, szef Chorwackiej Izby Turystyki.

Jak przeczytamy na łamach EX-YU Aviation, Polskie Linie Lotnicze LOT obsługują rejsy pomiędzy Warszawą a Zagrzebiem od końca 2014 r i od tego czasu znacznie rozwijają swoją obecność w Chorwacji, natomiast port lotniczy obsługujący chorwacką stolicę mógłby przyjmować także loty z mniejszych lotnisk w Polsce, obsługiwane przez PLL LOT lub Ryanaira. Tani irlandzki przewoźnik otworzył w tym roku na zagrzebskim lotnisku bazę operacyjną, gdzie już w grudniu 2021 r. zbazuje trzecią maszynę.


Jeszcze w 2019 r. Zagrzeb miał odnotować znaczną liczbę pasażerów przylatujących z przesiadką z Krakowa – według danych dostarczonych przez OAG pomiędzy tymi miastami podróżowało 5 131 osób, natomiast za stolicą Małopolski uplasował się Gdańsk (5 437), Wrocław (2 156), Poznań (1 780) oraz Katowice (1 189).

Chorwacja z roku na rok staje się coraz bardziej popularna wśród naszych pasażerów i cieszy się zainteresowaniem również podróżnych spoza Warszawy. W miarę poszerzania naszej oferty zarówno Zagrzeb, jak i cała Chorwacja stają się popularne również na krótkie weekendowe wypady. Chcemy być preferowaną linią lotniczą w Europie Środkowo-Wschodniej. Region ten zdecydowanie cierpi na niewystarczającą liczbę połączeń – powiedział Rafał Milczarski prezes PLL LOT, podczas wizyty na Chorwacji w lecie 2021 r.

Fot.: Croatia Airlines, Czech Airlines Technics
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy