Niespodzianka z Tajlandii: Polacy wjadą tam bez kwarantanny

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
22 października 2021 07:59
Już od 1 listopada Polacy, wraz z obywatelami innych 45 państw, będą mogli wjechać do Tajlandii bez kwarantanny w celach turystycznych. Konieczne będzie jednak spełnienie szeregu warunków.
Reklama
W czwartek (21.10) późnym popołudniem Ministerstwo Spraw Zagranicznych Tajlandii opublikowało listę 46 krajów, które zostały zakwalifikowane do udziału w częściowym otwarciu kraju dla ruchu turystycznego, co nastąpi już 1 listopada 2021 r. Wbrew wcześniejszym oczekiwaniom, na zielonej liście pojawiła się Polska.

W pierwszej połowie października br. premier Tajlandii Prayuth Chan-ocha zapowiedział, że jego kraj już od listopada br. znacznie ułatwi podróż w celach turystycznych obywatelom z dziesięciu krajów niskiego ryzyka pod względem pandemii COVID-19. Wprost przyznano wówczas, że wpuszczenie przynajmniej części turystów jest konieczne ze względu na katastrofalne skutki, jakie zamknięcie Tajlandii przynosi krajowej gospodarce.

Jak zapowiadano, lista „krajów niskiego ryzyka” objąć miała tylko dziesięć państw, których obywatele najchętniej odwiedzali Tajlandię przed marcem 2020 r. – m. in. Wielką Brytanię, Chiny, Niemcy, Singapur, Stany Zjednoczone czy Japonię. Nic więc nie wskazywało, że wśród tych państw znajdzie się Polska. Okazało się jednak, że „zielona lista” tajskiego rządu objęła nie 10, a aż 46 państw całego świata, w tym także nasz kraj i większość pozostałych państw Unii Europejskiej.


Możliwość podróżowania do Tajlandii bez kwarantanny wiąże się jednak z koniecznością spełnienia szeregu warunków – okazję do tego będą miały wyłącznie osoby w pełni zaszczepione przeciwko koronawirusowi, które przylecą do Tajlandii samolotem. Nie wcześniej niż 72 godziny przed wejściem na pokład samolotu konieczne będzie uzyskanie negatywnego wyniku testu PCR na COVID-19, a po przybyciu do Tajlandii test ten będzie musiał zostać powtórzony. W przypadku ponownego wyniku ujemnego, turyści będą mogli swobodnie poruszać się po całym kraju. Konieczna będzie także instalacja na smartfonie tajskiej zdrowotnej aplikacji MorChana, wykupienie polisy ubezpieczeniowej na wypadek zachorowania na COVID-19, a przy przekraczaniu granicy przedstawienie dowodu potwierdzenia rezerwacji noclegu.

Jak zwracają uwagę opisujące sprawę tajskie media, mimo że planowane otwarcie kraju ma odbyć się już za 10 dni, wciąż nie są jasne m. in. zasady dotyczące wjazdu do kraju zaszczepionych dorosłych z niezaszczepionymi dziećmi, nie wiadomo czy konieczne jest przedstawienie dowodu rezerwacji tylko pierwszego noclegu czy całego pobytu, oraz co z obcokrajowcami posiadającymi w Tajlandii nieruchomości.

1 listopada br. ma nastąpić także zmiana dotycząca zasad przyjmowania obcokrajowców niezaszczepionych przeciw COVID-19, jednak szczegóły zostały jeszcze podane.

Fot.: materiały prasowe, B. Morga

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N