Islandzki PLAY rozszerza siatkę połączeń

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
21 października 2021 10:05
Najnowsza islandzka linia lotnicza po raz kolejny przedstawia plany rozbudowy swojej siatki połączeń. Tym razem przewoźnik zapowiedział zwiększenie swojej obecności w Skandynawii.
Reklama

Na początku sezonu letniego 2022 PLAY doda do swojej siatki połączeń trzy nowe kierunki do krajów skandynawskich – poinformowano w oficjalnym komunikacie. Przewoźnik zaoferuje rejsy z islandzkiej stolicy do Göteborga w Szwecji oraz Stavanger i Trondheim w Norwegii.

Dodanie tych trzech miejsc oznacza, że ​​możemy zacząć odkrywać bogatą ofertę turystyczną naszych skandynawskich sąsiadów, a jednocześnie zachęcamy do odkrywania Islandii w czasie, gdy kraj zmienia się na naszych oczach – mówi Birgir Jónsson, dyrektor generalny PLAY.

Loty na nowych kierunkach ruszą na początku maja 2022 r. i będą realizowane dwa razy w tygodniu. Loty obsłuży A321neo produkcji Airbusa, który zabiera na pokład 192 pasażerów w jednoklasowym układzie klasy ekonomicznej – dla porównania, Wizz Air przewozi na pokładach swoich A321neo aż 239 pasażerów, co odpowiada ośmiu dodatkowym rzędom foteli.


Z pewnością w krótkim czasie usłyszymy o kolejnych kierunkach od PLAY, ponieważ linia planuje stale się rozwijać. W sierpniu br. zawarła porozumienia z dwoma „czołowymi międzynarodowymi leasingodawcami samolotów” – pierwsza z umów objęła dostawę dwóch nowych, zbudowanych w 2020 r. A320neo, które pojawią się w Reykjaviku w I kwartale przyszłego roku, natomiast drugi kontrakt obejmuje trzy A320neo i jeden A321neo, których dostawa ma nastąpić wiosną 2023 r. Zdradzono także, że na finiszu są negocjacje w sprawie leasingu dziesiątego samolotu.

PLAY oferuje obecnie siedem tras obsługiwanych przez trzy samoloty Airbus A321neo. Linia lotnicza została założona latem 2019 r. przez dwóch byłych menedżerów islandzkiej taniej linii lotniczej Wow Air, wraz z irlandzkim funduszem inwestycyjnym Avianta Capital, który objął 75 proc. udziałów.

Fot.: PLAY
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama