Qantas: Wracają połączenia międzynarodowe

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
21 października 2021 09:40
Australijski przewoźnik potwierdził powrót rotacji międzynarodowych. Początkowo, ich przywrócenie zaplanowane było na połowę listopada br. Jak się okazuje, pierwsze połączenia z Sydney do Londynu i Los Angeles wystartują już 1 listopada.
Reklama
Rządy Australii oraz stanu Nowa Południowa Walia ogłosiły ponowne otwarcie granic pod pewnymi warunkami. Na decyzję władz od razu zareagowały linie Qantas, które postanowiły przyspieszyć przywrócenie międzynarodowych operacji lotniczych. Te, miały początkowo wystartować dopiero w połowie listopada. Złagodzenie restrykcji spowodowało jednak, że rejsy zagraniczne ponownie znajdą się w siatce połączeń australijskiego przewoźnika już 1 listopada.

- Przyspieszenie procesu otwierania granic Australii i zniesienie obowiązku kwarantanny dla w pełni zaszczepionych pasażerów przybywających do Nowej Południowej Walii jest olbrzymim krokiem w stronę życia, które znaliśmy - pochwalił decyzję lokalnych władz Alan Joyce, dyrektor generalny Qantas.


W pierwszej kolejności linia Qantas przywróci bezpośrednie rejsy z Sydney do Londynu i Los Angeles. Obie rotacje realizowane będą przy wykorzystaniu samolotów Boeing 787 Dreamliner. Połączenie do Wielkiej Brytanii wykonywane będzie pięć razy w tygodniu, a na zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych cztery razy tygodniowo. Przewoźnik zaznacza, że będzie na bieżąco kontrolować popyt i dostosowywać częstotliwość rejsów do zainteresowania lotami wśród podróżnych. Początkowo, połączenia będą dostępne jedynie dla obywateli Australii, stałych rezydentów oraz ich najbliższych rodzin. Jest to zgodne z najnowszym rozporządzeniem australijskich i lokalnych rządów.

- Za nieco ponad dwa tygodnie Australijczycy z całego świata znów będą mogli odwiedzić Sydney, a mieszkańcy naszego kraju znów będą mogli udać się w wymarzoną podróż po prawie dwóch latach oczekiwania. Mamy nadzieję, że pozostałe stany podejmą podobne kroki jak tylko osiągną poziom zaszczepienia 80 proc. społeczeństwa - powiedział Joyce.

Pomimo decyzji władz, linia Qantas nie zdecydowała się przyspieszyć wznowienia pozostałych rotacji międzynarodowych. Przykładowo, rejsy do Singapuru, Vancouver czy na Fidżi mają zostać przywrócone zgodnie z wcześniejszymi założeniami - w połowie grudnia.


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy