Austrian powiększa klasę ekonomiczną premium

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
18 października 2021 09:50
1 komentarz
Narodowe austriackie linie lotnicze zwiększą liczbę foteli w klasie premium economy na pokładach trzech swoich samolotów. Można przewidywać, że powiększenie tej kabiny odbędzie się kosztem klasy biznesowej.
Reklama
Linie lotnicze Austrian Airlines zdecydowały się zmienić układ kabiny we wszystkich swoich samolotach typu Boeing 767-300ER. W I kwartale 2022 roku austriacki przewoźnik chce zwiększyć liczbę foteli klasy ekonomicznej premium z obecnych 18 do 30 w każdej maszynie – poinformowano w piątkowym (15.10) komunikacie prasowym.

Austrian użytkuje obecnie cztery samoloty 767-300ER, jednak w związku z koniecznością optymalizacji floty, jeszcze do końca tego roku przewoźnik pozbędzie się kolejnego egzemplarza boeinga. Będzie to liczący 29 lat samolot o znakach rejestracyjnych OE-LAW. Linia będzie wówczas posiadać trzy maszyny tego typu, w średnim wieku ok. 22 lat, i to właśnie one przejdą retrofit do 30 miejsc w kabinie klasy ekonomicznej premium.


Obecnie kabina tych maszyn jest podzielona na 26 miejsc w klasie biznes, 18 ekonomicznej premium i 167 w standardowej klasie ekonomicznej, a łącznie na pokładzie znajduje się 211 miejsc dla pasażerów. Przewoźnik nie informuje jak będzie wyglądał rozkład miejsc po korekcie – nie podano, czy klasa ekonomiczna premium zostanie powiększona kosztem miejsc klasy ekonomicznej, czy klasy biznes. Jak przewidywała jednak Lufthansa Group, do której należy Austrian Airlines, popandemiczne ożywienie popytu wśród klientów biznesowych nastąpić ma jako ostatnie, a i tak nie jest pewne, że ta lukratywna grupa pasażerów w ogóle powróci do latania na poziomie sprzed pandemii. można więc przewidywać, że kabina klasy ekonomicznej premium w Austrian Airlines zwiększy się kosztem klasy biznes.

Poza wygodniejszym fotelem i większą ilością miejsca na nogi, pasażerowie austriackiej linii podróżujący w kabinie premium economy otrzymują m. in możliwość nadania dwóch sztuk bagażu rejestrowanego do 23 kilogramów każda, menu składające się trzech lub czterech dań, drinka powitalnego oraz travel kit z przydatnymi w podróży drobiazgami.

Fot.: Austrian Airlines

Ostatnie komentarze

BA850 2021-10-18 18:44   
BA850 - Profil BA850
...liczbę foteli... fotele są policzalne...
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy