Singapore Airlines przywraca A380

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
15 października 2021 08:50
Singapurski przewoźnik dołączył do, póki co, wąskiego grona linii lotniczych, które w najbliższych tygodniach przywrócą samoloty A380 do czynnych operacji z pasażerami na pokładzie. Od połowy listopada br. A380 w malowaniu Singapore Airlines trafią na trasę do Londynu Heathrow.
Reklama
Wraz ze stopniowym otwieraniem granic na całym świecie międzynarodowe linie lotnicze systematycznie odbudowują swoją siatkę połączeń oraz flotę, która w dużej mierze została uziemiona przez niski popyt na podróże. Nie inaczej wygląda sytuacja Singapore Airlines. Przewoźnik skrupulatnie wykorzystuje singapurski, rządowy program "Vaccinated Travel Lane", umożliwiający zagranicznym turystom z wybranych państw przekroczenie krajowej granicy bez obowiązku poddawania się obligatoryjnej izolacji. W najbliższych tygodniach lokalne władze rozszerzą formułę, która dotychczas obejmowała jedynie obywateli Gwinei i Niemiec, o kluczowe rynki europejskie. Zarządzenie będzie dotyczyło m.in. Brytyjczyków. Ci będą mogli zdecydować się na podróż w ramach "Vaccinated Travel Lane" za pośrednictwem oferty dwóch linii lotniczych: British Airways i właśnie Singapore Airlines.


W odpowiedzi na duże zainteresowanie specjalnymi lotami do Singapuru oraz konkurencję ze strony brytyjskiego przewoźnika, linia Singapore Airlines już wkrótce wykorzysta na trasie do Londynu Heathrow największy samolot pasażerski na świecie. Tym samym przewoźnik dołączy do, póki co, wąskiego grona linii lotniczych, które w najbliższych tygodniach przywrócą samoloty A380 do czynnych operacji z pasażerami na pokładzie.

- Powrót A380 w malowaniu Singapore Airlines na niebo jest znaczącym krokiem w stronę odbudowy międzynarodowego ruchu lotniczego. Cieszymy się, że wraz z powrotem maszyny na trasę do Wielkiej Brytanii możemy zaproponować naszym pasażerom podróżującym między Singapurem a Londynem jeszcze więcej możliwości - powiedział Mohamed Rafi Mar, przedstawiciel Singapore Airlines.

Pierwszy, po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, lot maszyny Airbus 380 z Singapuru do stolicy Wielkiej Brytanii odbędzie się późną nocą 18 listopada br. Na londyńskim Heathrow samolot zamelduje się dopiero następnego dnia po ponad 14 godzinach spędzonych w powietrzu.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy