Dyrektor EASA z wizytą w Polsce

14 października 2021 08:45
Urząd Lotnictwa Cywilnego informuje o wizycie w Polsce Patricka Ky, szefa unijnego organu sprawującego nadzór nad lotnictwem cywilnym.
Reklama
Patrick Ky, dyrektor wykonawczy Agencji Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA, European Union Aviation Safety Agency) złożył wizytę w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego w Warszawie – informuje ULC podkreślając, że Ky jest szefem jednej z najważniejszych organizacji na świecie odpowiedzialnej za bezpieczeństwo w lotnictwie cywilnym, a jego kolejna wizyta w Polce to wyraz potwierdzenia bliskiej współpracy z polskim nadzorem lotniczym.

Wśród poruszonych tematów były m.in. wpływ pandemii COVID-19 na lotnictwo cywilne i największy w historii kryzys tego sektora transportu a także wyzwania stojące przez lotnictwem. Wizyta Patricka Ky była dobrą okazją do poznania nowych wiceprezesów ULC odpowiedzialnych za standardy lotnicze i infrastrukturę lotniskową.


Szef EASA został przyjęty przez Piotra Samsona, prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego i jednocześnie przewodniczącego Rady Zarządzającej EASA. Unijna Agencja sprawuje nadzór nad bezpieczeństwem lotnictwa w Europie m.in. poprzez szczegółowe audyty nadzorów krajowych. Ky miał pozytywnie ocenić wyniki ostatniej kontroli w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego – podaje ULC.

Kompetencje EASA obejmują najważniejsze obszary związane z bezpieczeństwem lotnictwa cywilnego – m.in. operacje lotnicze, drony, porty lotnicze czy żeglugę powietrzną. Jej zadania to m.in. projektowanie przepisów wykonawczych dotyczących bezpieczeństwa lotniczego, nadzór i wsparcie państw członkowskich w dziedzinach, w których EASA ma wspólne kompetencje, współpraca z podmiotami międzynarodowymi na rzecz poprawy globalnego poziomu bezpieczeństwa lotnictwa.

Fot.: ULC

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy