USA otwiera się na zaszczepionych z Meksyku i Kanady

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
14 października 2021 10:13
Już w listopadzie Stany Zjednoczone luzują regulacje mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusa. W styczniu 2022 r. otwarcie granic ma zostać znacznie rozszerzone.
Reklama

Administracja Stanów Zjednoczonych ogłosiła w środę (13.10), że w przyszłym miesiącu kraj ponownie otworzy granice lądowe z Meksykiem i Kanadą dla w pełni zaszczepionych podróżujących – podał Business Traveller.

W zgodzie z nowym międzynarodowym systemem podróży lotniczych, który zostanie wdrożony w listopadzie, zaczniemy umożliwiać podróżnym z Meksyku i Kanady, którzy są w pełni zaszczepieni przeciw COVID-19, wjazd do Stanów Zjednoczonych w mniej istotnych celach, w tym w celu odwiedzenia znajomych i rodziny lub turystyczne, przez lądowe i promowe przejścia graniczne – ogłosił Alejandro N. Mayorkas, sekretarz bezpieczeństwa krajowego Stanów Zjednoczonych.

Zmiana oznacza, że pierwszy raz od początku pandemii COVID-19 w marcu 2020 r. możliwe będzie przekraczanie granicy pomiędzy Kanadą i Meksykiem a Stanami Zjednoczonymi pojazdami kołowymi, koleją i promami podczas podróży, które nie są uważane za niezbędne.


Amerykański Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DHS) zapowiedział, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy planowane są znaczne zmiany w obostrzeniach antycovidowych, które zostaną wprowadzone w dwóch fazach – od listopada osoby podróżujące z jakichkolwiek powodów, aby przekroczyć granicę lądową USA, będą musiały przedstawić dowód pełnego szczepienia na. Osoby niezaszczepione wciąż nie będą mogły podróżować w innych celach niż te uznane za niezbędne.

Podróże transgraniczne przyczyniają się do większej aktywności gospodarczej w naszych społecznościach przygranicznych i przynoszą korzyści całej naszej gospodarce. Cieszymy się, że możemy podjąć kroki, aby wznowić regularne podróże w bezpieczny sposób – dodał Mayorkas.

Od początku stycznia 2022 r. otwarcie granic ma dotyczyć wszystkich przyjeżdżających zagranicznych podróżnych, w tym kierowców ciężarówek, studentów i pracowników służby zdrowia, niezależnie od tego, czy podróż jest „niezbędna”, czy nie. Dzieje się tak po ogłoszeniu, że w przyszłym miesiącu Stany Zjednoczone złagodzą ograniczenia dotyczące w pełni zaszczepionych podróżnych z 33 krajów, w tym Wielkiej Brytanii. Dokładna data obu tych środków nie została jeszcze ujawniona.

Fot.: materiały prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama