Gdańsk: 316 tys. podróżnych we wrześniu br.

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
14 października 2021 08:15
Gdańskie lotnisko podsumowało miniony miesiąc. We wrześniu port w Rębiechowie obsłużył ponad 316 tys. pasażerów, czyli o niespełna 78 proc. więcej niż w analogicznym okresie przed rokiem.
Reklama

W ostatnich dniach informowaliśmy o wynikach odnotowanych w minionym miesiącu przez lotniska w Modlinie i Katowicach. Oba porty mogą pochwalić się imponującym wzrostem liczby obsłużonych pasażerów, których było ponad 100 proc. więcej niż we wrześniu ub. roku. W dziewiątym miesiącu bieżącego roku przez Modlin podróżowało 207 tys., z kolei przez Katowice blisko 400 tys. osób.


Port lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku również może pochwalić się zdecydowanem wzrostem odprawionych podróżnych. W minionym miesiącu trójmiejskie lotnisko obsłużyło ponad 316 tys. pasażerów, czyli o prawie 78 proc. więcej niż w analogicznym okresie przed rokiem. Jest to nieznacznie gorszy rezultat od tego uzyskanego w szczycie sezonu letniego, w sierpniu, gdy przez Rębiechowo przewinęło się 360 tys. osób.

Najwięcej podróżnych (13 tys.) odleciało z bądź przyleciało do Gdańska 9 września. W ciągu miesiąca gdański port zrealizował 3,5 tys. operacji lotniczych, czyli o blisko 29 proc. więcej niż we wrześniu ub. roku. Najpopularniejszymi trasami okazały się połączenia do Londynu w Wielkiej Brytanii, Oslo w Norwegii i Sztokholmu w Szwecji, natomiast wypełnione do ostatniego miejsca samoloty odlatywały przede wszystkim do Barcelony, Krakowa i Alicante. Co ciekawe, niektórzy przewoźnicy realizujący loty z Gdańska osiągnęli we wrześniu poziom obsłużonych pasażerów sprzed pandemii. Linie KLM oraz Ryanair zabrały na pokład prawie tyle samo osób, co w rekordowym 2019 roku.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama