Wizz Air: 26 nowych tras z Ukrainy

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
13 października 2021 12:56
Węgierski tani przewoźnik ogłosił dużą rozbudowę siatki połączeń na Ukrainie. Są to pierwsze efekty podpisanej we wtorek (12.10) umowy o otwartym niebie, której stronami są UE i Ukraina.
Reklama

W środę (13.10) węgierskie linie lotnicze Wizz Air ogłosiły pokaźną ekspansję na Ukrainie – przewoźnik otworzy stamtąd 26 nowych połączeń z Kijowa, Lwowa, Charkowa i Odessy do różnych miast w Hiszpanii, Szwajcarii, Belgii, Grecji, Holandii, Francji, Portugalii, we Włoszech i w Czechach.

Rozbudowa siatki połączeń przez Wizz Air u naszego wschodniego sąsiada oznacza także zbazowanie w tym kraju siedmiu dodatkowych samolotów.


Jak wylicza portal lowcost.us, 12 nowych kierunków Wizz Air z Kijowa–Żuliany to Alicante, Barcelona, ​​​​Bazylea, Bruksela–Charleroi, Chania, Eindhoven, Madryt, Malaga, Nicea, Paryż–Beauvais, Palma de Mallorca oraz Porto. Ze Lwowa możliwe będą bezpośrednie rejsy do Aten, Barcelony, Brukseli–Charleroi, Eindhoven, Madrytu, Paryża–Beauvais, Salonik i Wenecji–Treviso, z kolei z Odessy polecimy do Londynu–Luton, Aten i Pardubic, natomiast z Charkowa – do Salonik i Pardubic.

Co oczywiste, tak ogromna ekspansja Wizz Air na Ukrainie to efekt popisanego we wtorek (12.10) porozumienia o Wspólnej Przestrzeni Powietrznej pomiędzy Ukrainą a Unią Europejską. Choć teraz rozpoczyna się długi etap ratyfikacji dokumentu, Rada UE zgodziła się na warunkowe wykorzystanie umowy zaraz po jej podpisaniu, co oznacza że obowiązuje od razu.

Jak podaje Fly4free, powołując się na nieoficjalne ustalenia, Wizz Air jest zdecydowany także na uruchomienie na Ukrainie tras krajowych – pierwsze połączenia na liście to loty na trasach z Kijowa do Lwowa i z Lwowa do Charkowa. Na razie są to jednak wstępne plany, nie jest też znana data uruchomienia tych połączeń.

Fot.: materiały prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama