Airbus: Tylko jedno zamówienie we wrześniu br.

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
13 października 2021 09:25
Europejski producent samolotów opublikował sprawozdanie za miniony miesiąc. Jak się okazuje, wrzesień był dla Airbusa wyjątkowo ciężki. Producent przyjął zaledwie jedno zamówienie, czyli o 101 mniej niż w sierpniu bieżącego roku.
Reklama

Początek miesiąca to zawsze dobra okazja do podsumowania poprzedniego. Regularne wyniki przewozowe czy sprzedażowe przedstawiają nie tylko linie lotnicze, ale również najwięksi producenci samolotów. W najnowszym sprawozdaniu za wrzesień br. europejski koncern Airbus przedstawił liczbę zamówionych i dostarczonych maszyn w ostatnich trzydziestu dniach.


Na przestrzeni całego ubiegłego miesiąca producent otrzymał zaledwie jedno zamówienie. Prywatny klient zakupił wąskokadłubowy samolot Airbus 319neo. Co ciekawe, to dopiero drugie zamówienie obejmujące nietypowy i rzadko spotykany wariant A319neo w tym roku kalendarzowym. Pierwsze, złożone w kwietniu, także trafi w ręce prywatnego podmiotu. Od początku 2021 roku Airbus przyjął 270 zamówień, z czego aż 256 dotyczy maszyn wąskokadłubowych. Reszta to zlecenia na dziewięć samolotów Airbus 330 oraz pięć samolotów Airbus 350.

Zdecydowanie korzystniej prezentuje się liczba maszyn dostarczonych. Spośród 424 samolotów, które trafiły w ręce światowych linii lotniczych od początku roku, 40 egzemplarzy zostało dostarczonych do 25 przewoźników właśnie w ubiegłym miesiącu. Przeważająca większość z nich to maszyny wąskokadłubowe.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama