Delta wraca do Pragi

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
12 października 2021 11:35
Delta Air Lines, amerykański przewoźnik lotniczy, zamierza w przyszłym roku wznowić bezpośrednie loty z Pragi do Nowego Jorku.
Reklama

Delta Air Lines planują wznowienie bezpośrednich lotów z Pragi do Nowego Jorku na lotnisko JFK od 26 maja 2022 r. Przywrócone połączenie będzie odbywać się codziennie z wykorzystaniem samolotów szerokokadłubowych Boeing B767-300.

- Wznowienie bezpośrednich lotów do Nowego Jorku, który był jedną z najatrakcyjniejszych tras długodystansowych obsługiwanych z lotniska w Pradze w 2019 r., to doskonała wiadomość przede wszystkim dla czeskich pasażerów. Będą mogli cieszyć się wygodnym i szybkim połączeniem na wschód. wybrzeża Stanów Zjednoczonych po dwuletniej przerwie. Przed obecnym kryzysem co roku między Pragą a Nowym Jorkiem latało ponad 70 tys. pasażerów, co stanowi duży potencjał, zdolny udźwignąć nawet całoroczne bezpośrednie połączenie z Pragą - powiedział Jiří Pos, prezes zarządu lotniska w Pradze. - Ponowne uruchomienie trasy jest między innymi wynikiem negocjacji prowadzonych przez przedstawicieli praskiego lotniska na trwającym obecnie World Routes Development Forum w Mediolanie - dodał Pos.


- Cieszymy się, że wracamy na rynek czeski z bezpośrednimi lotami, dzięki którym możemy zaoferować pasażerom wygodne i szybkie połączenie z Pragi do Nowego Jorku oraz do odległych miejsc na kontynencie amerykańskim - stwierdził Guido Hackel, przedstawiciel Air France, KLM i Delta Air Lines na Austrię, Czechy i Słowację.

- Wznowienie bezpośredniego połączenia lotniczego z USA jest absolutnie kluczowe z punktu widzenia turystyki przyjazdowej. Pozwoli nam to oprzeć się na stałym wzroście liczby turystów z USA, z którego my, jako kierunek korzystaliśmy przed kryzysem COVID-19. Zamożni turyści ze Stanów Zjednoczonych są mile widzianą klientelą przez firmy turystyczne w Pradze i innych regionach. Dłuższe pobyty i wizyty w miejscach poza stolicą są typowe dla amerykańskich turystów - powiedział Jan Herget, dyrektor zarządzający CzechTourism.

Wznowienie bezpośrednich lotów długodystansowych na lotnisko w Pradze jest możliwe zarówno dzięki złagodzeniu restrykcji w podróżowaniu na świecie, jak i prostszym zasadom wjazdu zagranicznych gości do Czech. Spośród 15 lotów długodystansowych oferowanych przez lotnisko w Pradze w 2019 r., obecnie działają tylko trasy do Dubaju i Dohy. Zimą zostaną dodane nowe loty czarterowe do bardziej odległych, egzotycznych miejsc. Dalsze przywracanie lotów długodystansowych pozostaje jednym z głównych priorytetów lotniska w Pradze. Przedstawiciele praskiego lotniska i CzechTourism biorą obecnie udział w World Routes Development Forum 2021, które jest największym na świecie corocznym wydarzeniem w dziedzinie planowania i rozwoju ruchu lotniczego,. W tym roku głównym celem jest wznowienie ruchu lotniczego po kryzysie spowodowanym rozprzestrzenianiem się nowego typu koronawirusa w celu osiągnięcia jak najszybszego powrotu do liczby oferowanych lotów z 2019 r.

Fot.: Materiały prasowe
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama