Delta wraca do Pragi

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
12 października 2021 11:35
Delta Air Lines, amerykański przewoźnik lotniczy, zamierza w przyszłym roku wznowić bezpośrednie loty z Pragi do Nowego Jorku.
Reklama

Delta Air Lines planują wznowienie bezpośrednich lotów z Pragi do Nowego Jorku na lotnisko JFK od 26 maja 2022 r. Przywrócone połączenie będzie odbywać się codziennie z wykorzystaniem samolotów szerokokadłubowych Boeing B767-300.

- Wznowienie bezpośrednich lotów do Nowego Jorku, który był jedną z najatrakcyjniejszych tras długodystansowych obsługiwanych z lotniska w Pradze w 2019 r., to doskonała wiadomość przede wszystkim dla czeskich pasażerów. Będą mogli cieszyć się wygodnym i szybkim połączeniem na wschód. wybrzeża Stanów Zjednoczonych po dwuletniej przerwie. Przed obecnym kryzysem co roku między Pragą a Nowym Jorkiem latało ponad 70 tys. pasażerów, co stanowi duży potencjał, zdolny udźwignąć nawet całoroczne bezpośrednie połączenie z Pragą - powiedział Jiří Pos, prezes zarządu lotniska w Pradze. - Ponowne uruchomienie trasy jest między innymi wynikiem negocjacji prowadzonych przez przedstawicieli praskiego lotniska na trwającym obecnie World Routes Development Forum w Mediolanie - dodał Pos.


- Cieszymy się, że wracamy na rynek czeski z bezpośrednimi lotami, dzięki którym możemy zaoferować pasażerom wygodne i szybkie połączenie z Pragi do Nowego Jorku oraz do odległych miejsc na kontynencie amerykańskim - stwierdził Guido Hackel, przedstawiciel Air France, KLM i Delta Air Lines na Austrię, Czechy i Słowację.

- Wznowienie bezpośredniego połączenia lotniczego z USA jest absolutnie kluczowe z punktu widzenia turystyki przyjazdowej. Pozwoli nam to oprzeć się na stałym wzroście liczby turystów z USA, z którego my, jako kierunek korzystaliśmy przed kryzysem COVID-19. Zamożni turyści ze Stanów Zjednoczonych są mile widzianą klientelą przez firmy turystyczne w Pradze i innych regionach. Dłuższe pobyty i wizyty w miejscach poza stolicą są typowe dla amerykańskich turystów - powiedział Jan Herget, dyrektor zarządzający CzechTourism.

Wznowienie bezpośrednich lotów długodystansowych na lotnisko w Pradze jest możliwe zarówno dzięki złagodzeniu restrykcji w podróżowaniu na świecie, jak i prostszym zasadom wjazdu zagranicznych gości do Czech. Spośród 15 lotów długodystansowych oferowanych przez lotnisko w Pradze w 2019 r., obecnie działają tylko trasy do Dubaju i Dohy. Zimą zostaną dodane nowe loty czarterowe do bardziej odległych, egzotycznych miejsc. Dalsze przywracanie lotów długodystansowych pozostaje jednym z głównych priorytetów lotniska w Pradze. Przedstawiciele praskiego lotniska i CzechTourism biorą obecnie udział w World Routes Development Forum 2021, które jest największym na świecie corocznym wydarzeniem w dziedzinie planowania i rozwoju ruchu lotniczego,. W tym roku głównym celem jest wznowienie ruchu lotniczego po kryzysie spowodowanym rozprzestrzenianiem się nowego typu koronawirusa w celu osiągnięcia jak najszybszego powrotu do liczby oferowanych lotów z 2019 r.

Fot.: Materiały prasowe
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama