Singapur otwiera granice dla obywateli kilku europejskich państw

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
12 października 2021 09:20
Singapur znosi niektóre ograniczenia w podróżowaniu dla obywateli kilku europejskich państw. Od września br. łagodniejsze przepisy obowiązują Niemców. Teraz w ramach programu "Vaccinated Travel Lane" dołączą do nich m.in. Francuzi, Włosi, Brytyjczycy i Holendrzy.
Reklama

Na początku września (1.09) informowaliśmy o współpracy niemieckiego rządu z jego singapurskim odpowiednikiem. W ramach porozumienia od niespełna miesiąca (pierwsze samoloty wystartowały w połowie września) linie Lufthansa oraz Singapore Airlines oferują bezpośrednie rejsy między Niemcami a Singapurem, których pasażerowie zwolnieni są z obowiązku odbycia kwarantanny po przylocie do Azji.

Jako, że program "Vaccinated Travel Lane" ("VTL"), w ramach którego odbywają się loty do Niemiec i Brunei, przyniósł oczekiwane rezultaty, Singapur postanowił rozszerzyć go o kolejne państwa europejskie i nie tylko. Tym samym od 18 października inicjatywa obejmie również obywateli Danii, Francji, Włoch, Holandii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii oraz Kanady i Stanów Zjednoczonych. W połowie listopada listę uzupełnią mieszkańcy Korei Południowej.


Otwarcie granic Singapuru dla obywateli niektórych państw nie oznacza, że wjazd do kraju jest pozbawiony jakichkolwiek obostrzeń. Wręcz przeciwnie. Przekroczenie granicy jest możliwe tylko w przypadku w pełni zaszczepionych (w znajdującym się na liście państwie) pasażerów, którzy zaaplikują o specjalne pozwolenie na odbycie podróży w ramach "Vaccinated Travel Lane". Co więcej, będą musieli oni wykupić dwa badania PCR na obecność COVID-19, które zostaną wykonane w trzecim i siódmym dniu po przyjeździe do Singapuru. I na tym nie koniec. Osoba wybierająca się do Singapuru musi również m.in. zawnioskować o wizę, wykupić obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne, przebywać w kraju wylotu przez minimum czternaście dni przed podróżą oraz wykonać kolejny test PCR najwcześniej na 48 godz. przed wylotem.

Loty w ramach programu "Vaccinated Travel Lane" będą realizowane jedynie przez określone linie lotnicze. Tylko niektórzy przewoźnicy otrzymali zgodę na realizację tych rejsów. To wspomniana już niemiecka Lufthansa wraz z linią Scoot (loty z Niemiec), KLM (loty z Holandii), British Airways (loty z Wielkiej Brytanii), Air France (loty z Francji), Asiana Airlines i Korean Airlines (loty z Korei Południowej) oraz Royal Brunei Airlines (loty z Brunei). Na wyżej wspomnianych oraz na pozostałych trasach rotacje realizowane będą przez Singapore Airlines.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama