easyJet rozwija swoje bazy sezonowe

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
11 października 2021 09:25
Brytyjska tania linia lotnicza rozwija swoje bazy sezonowe w wakacyjnych kurortach. W maju przyszłego roku przewoźnik doda nowe samoloty do baz w Maladze, Faro i na Majorce. Pozwoli to na wzbogacenie słonecznej siatki połączeń oraz umożliwi stworzenie kilkuset bezpośrednich miejsc pracy.
Reklama

Branża lotnicza powoli "łapie oddech" po kryzysie spowodowanym pandemią. Rządy państw systematycznie znoszą surowe obostrzenia na granicach, a zaszczepieni podróżni mogą swobodnie podróżować w ramach Unii Europejskiej dzięki unijnemu certyfikatowi COVID-19. To ogólnoeuropejskie rozwiązanie oraz stale postępujące programy szczepień powszechnych pozytywnie wpływają na popyt na podróże lotnicze.


W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie lotami, linia easyJet zwiększy swoją obecność w najpopularniejszych bazach sezonowych od maja przyszłego roku. Po dwie maszyny przewoźnika trafią do Malagi oraz na Majorkę. Ponadto, jeden samolot zasili dotychczasową flotę w portugalskim Faro. Rozwój na Półwyspie Iberyjskim przyczyni się do utworzenia 120 bezpośrednich miejsc w pracy w Hiszpanii oraz kolejnych 30 w Portugalii.

- Wzmocnienie obecności na południu Europy poprzez dodanie pięciu samolotów to świadectwo naszego zaangażowania w rozwój hiszpańskiej i portugalskiej siatki połączeń. Nowe maszyny umożliwią nam zwiększenie oferty na najpopularniejszych trasach wakacyjnych od maja przyszłego roku - powiedział Johan Lundgren, dyrektor generalny easyJet.

W szczycie przyszłorocznego sezonu letniego w Maladze będzie stacjonowało pięć, a na Majorce aż siedem samolotów easyJet. W sumie hiszpańska flota przewoźnika będzie liczyła szesnaście egzemplarzy. Pozostałe cztery maszyny stacjonują w Barcelonie.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama