SAS: Ponad milion pasażerów we wrześniu br.

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
11 października 2021 09:05
Skandynawski przewoźnik opublikował najnowsze wyniki przewozowe. W ubiegłym miesiącu linia SAS obsłużyła ponad milion pasażerów, a wzrosty odnotowane przez przewoźnika widoczne są praktycznie we wszystkich segmentach.
Reklama

Kilka dni temu informowaliśmy o korzystnym rezultacie przewozowym linii Norwegian. We wrześniu br. norweski przewoźnik obsłużył niespełna milion pasażerów, notując wzrost o ponad 200 proc. w porównaniu do analogicznego okresu przed rokiem.


Bezpośredniej konkurencji Norwegiana, linii SAS, udało się próg miliona podróżnych przekroczyć po raz trzeci z rzędu. W minionym miesiącu przewoźnik obsłużył 1,1 mln pasażerów. To wzrost o blisko 90 proc. w porównaniu do września ub. roku. Satysfakcjonująco prezentuje się również wskaźnik wypełnienia samolotów (tzw. load factor), który zatrzymał się na poziomie 54 proc. (wzrost o 17 proc. w porównaniu do analogicznego okresu przed rokiem). Przewoźnik broni tego pozornie niskiego wyniku argumentując, że uwzględnia on również realizację połączeń międzykontynentalnych, które z racji panujących obostrzeń wciąż nie cieszą się popularnością wśród podróżnych, ale stanowią istotną część przepływu towarów.

- Restrykcje w podróżowaniu są systematycznie znoszone, co znajduje odzwierciedlenie w liczbie odnotowywanych przez nas rezerwacji. Cieszymy się, że mogliśmy przewieźć ponad milion pasażerów po raz trzeci z rzędu. Choć obecne wyniki napawają optymizmem, wciąż nie jesteśmy pewni przyszłości. Musimy pozostać w stanie gotowości, aby szybko reagować na potrzeby klientów, którzy są spragnieni międzynarodowego podróżowania - powiedział Anko van der Werff, dyrektor generalny linii SAS.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama