Etihad wykona ekologiczny lot z Londynu do Abu Zabi

7 października 2021 09:36
Już 23 października br. linia Etihad wykona ekologiczny lot z Londynu do Abu Zabi, który ma uświetnić rocznicę partnerstwa przewoźnika z Boeingiem w zakresie testowania nowych, ekologicznych technologii w przemyśle lotniczym.
Reklama
W 2019 roku linia Etihad oraz producent samolotów firma Boeing podjęły trwającą do dziś współpracę w ramach projektu "Etihad Greenliner Programme", który ma na celu wypracowanie ekologicznych rozwiązań dla sektora lotniczego. Inicjatywa obejmuje szereg testów z naciskiem na dążenie do zrównoważonego rozwoju przy wykorzystaniu floty maszyn Boeing 787 Dreamliner należących do przewoźnika.

Jako, że właśnie przypada druga rocznica uruchomienia programu linia Etihad postanowiła uczcić to wydarzenie wyjątkowym lotem. Ma on być swojego rodzaju podsumowaniem dotychczasowych efektów partnerstwa i przykładem dla całej branży, że można podróżować ekologicznie i ekonomicznie. Specjalny, blisko siedmiogodzinny lot z Londynu Heathrow do Abu Zabi zaplanowany jest na 23 października. Zostanie on wykonany samolotem Boeing 787-10 Dreamliner w okazjonalnym malowaniu.


- Od kiedy nawiązaliśmy współpracę z firmą Boeing skoncentrowaliśmy się na wypracowaniu ekologicznych rozwiązań dla całej branży. Nawet pandemia nie przeszkodziła nam w realizacji naszych założeń. Ekologiczny lot, który odbędzie się 23 października, będzie okazją do podsumowania i uczczenia wszystkiego, co udało się nam do tej pory osiągnąć. To będzie podróż przyszłości - zapewnił Mohammad Al Bulooki, dyrektor Etihad.

Organizatorzy wyjątkowego przelotu z Wielkiej Brytanii do Zjednoczonych Emiratów Arabskich spodziewają się znacznego zredukowania emisji szkodliwych substancji. Samolot Boeing 787-10 ma wyemitować 72 proc. mniej równoważnika dwutlenku węgla (CO2e) w porównaniu do tego samego połączenia zrealizowanego w 2019 roku. Aby skutecznie zrealizować ekologiczny lot przewoźnik będzie musiał podjąć szereg działań. Jeszcze na lotnisku obsługą maszyny zajmą się jedynie pojazdy elektryczne, a pasażerowie zostaną poproszeni o niezabieranie dużego bagażu zwiększającego masę samolotu. Ponadto, aby ograniczyć zużycie paliwa piloci będą korzystać z zaledwie jednego silnika na drogach kołowania, a wszystkie dodatkowe czynniki tj. prędkość wiatru czy panujące warunki atmosferyczne będą ostrożnie i uważnie analizowane.

Bilety na to niepowtarzalne połączenie są dostępne w systemie rezerwacyjnym linii Etihad. Ceny rozpoczynają się od około 600 funtów (ok. 3,2 tys. złotych).

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy