Wizz Air otwiera 7. bazę we Włoszech

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
06 października 2021 14:22
Dzisiaj (6.10) węgierski przewoźnik poinformował o otwarciu 7. bazy operacyjnej we Włoszech na lotnisku Marco Polo w Wenecji. Wraz z umieszczeniem w północnych Włoszech dwóch samolotów Airbus 321neo Wizz Air uruchomi z Wenecji szereg nowych połączeń krajowych i międzynarodowych.
Reklama

Wizz Air nie zwalnia tempa i uruchamia siódmą bazę operacyjną we Włoszech w tym roku. Po Mediolanie Malpensa, Katanii, Palermo, Bari, Neapolu i Rzymie Fiumicino przyszedł czas na Wenecję. Na lotnisku Marco Polo będą stacjonowały dwa samoloty Airbus 321neo, które umożliwią otwarcie wielu nowych połączeń z północnych Włoch. W pierwszej kolejności będą to 4 trasy krajowe oraz 12 kierunków międzynarodowych.

- Z przyjemnością ogłaszam utworzenie bazy Wizz Air na lotnisku Marco Polo w Wenecji. To kolejny ważny kamień milowy dla WIZZ, jak również dla naszych pasażerów w regionie. Dzięki 16 nowym połączeniom do 9 krajów, w oparciu o nasze istniejące 10 tras do 7 krajów, demonstrujemy stałe zaangażowanie we Włoszech, rozwijając naszą włoską siatkę połączeń krajowych i międzynarodowych. Dwa nowe, nowoczesne i przyjazne dla środowiska oraz o 50 proc. mniej hałaśliwe samoloty Airbus 321neo zapewnią Wizz Air ochronę klejnotów Wenecji i sąsiednich obszarów. Nasza załoga nie może się doczekać, aby z uśmiechem powitać pierwszych pasażerów na pokładzie naszego samolotu - powiedział Robert Carey, prezes Wizz Air Group.


Niestety nowości nie obejmują kierunków w Polsce. Póki co, Wizz Air uruchomi z Wenecji trasy do Cagliari, Neapolu, Lamezii Terme, Lampedusy, Casablanki, Reykjaviku, Mykonos, Santorini, Fuerteventury, Teneryfy, Palmy, Tallina, Londynu Luton, Tel Awiwu, Pragi oraz Szarm el Szejk.

Otwarcie nowej bazy w Wenecji przyczyni się do utworzenia ponad 70 bezpośrednich miejsc pracy. W ten sposób węgierski przewoźnik podkreśla swoje zaangażowanie w rozwój włoskiej gospodarki. Wizz Air obecny jest we Włoszech od 2004 roku. W ciągu 17 lat obecności na Półwyspie Apenińskim linia przewiozła ponad 40 mln pasażerów na ponad 200 trasach. Bilety na najnowsze połączenia z Wenecji są już dostępne w systemie rezerwacyjnym przewoźnika. Ich ceny rozpoczynają się od niespełna 10 euro (ok. 45 złotych).
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama