British Airways poleci A380 do Frankfurtu i Madrytu?

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
06 października 2021 09:20
Po wielu miesiącach przerwy British Airways przywraca do komercyjnych lotów największy samolot pasażerski na świecie. Maszyna Airbus 380 w malowaniu brytyjskiego przewoźnika ma początkowo operować na trasach z Londynu Heathrow do Frankfurtu i Madrytu.
Reklama

Pierwszy, po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, lot A380 British Airways ma nastąpić za nieco ponad miesiąc, 8 listopada br. Według nieoficjalnych informacji mają to być rejsy z londyńskiego Heathrow do Frankfurtu w Niemczech i Madrytu w Hiszpanii. Takie rozwiązanie ma być uzasadnione koniecznością ponownego przeszkolenia części pilotów, którzy ze względu na wielomiesięczne uziemienie A380 stracili uprawnienia do wykonywania komercyjnych lotów na tych maszynach. Krótkodystansowe, około dwugodzinne trasy zdają się być idealnym środowiskiem do odświeżenia wiedzy i wymaganych dokumentów.


Doniesienia wciąż nie zostały potwierdzone przez British Airways. Na przyszły miesiąc brytyjski przewoźnik zaplanował dwie bezpośrednie rotacje dziennie z Heathrow do Madrytu oraz trzy z największego londyńskiego lotniska do niemieckiego Frankfurtu. Zgodnie z systemem rezerwacyjnym linii mają być one wykonywane wąskokadłubowymi samolotami z rodziny Airbus 320, ale niewykluczone, że harmonogram ulegnie zmianie, a maszyna A380 zostanie włączona do rozkładu.

O ile powrót samolotów Airbus 380 do aktywnej floty British Airways zdaje się być przesądzony, tak dokładna data przywrócenia podniebnych gigantów na szeroką skalę wciąż pozostaje nieznana. Pierwszy A380 w malowaniu przewoźnika ma wykonać inauguracyjny lot dalekodystansowy najwcześniej w grudniu br., choć równie prawdopodobnym scenariuszem zdaje się być powrót dopiero w marcu przyszłego roku, gdy środowisko lotnicze ponownie przestawi się na letnią siatkę połączeń. Wszystkim miłośnikom A380 pozostaje czekać na oficjalne stanowisko przewoźnika, który ostatecznie potwierdzi bądź zaprzeczy najnowszym doniesieniom medialnym.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama