Qantas i Emirates przedłużają partnerstwo na kolejne lata

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
05 października 2021 14:49
Linie lotnicze Qantas i Emirates ogłosiły przedłużenie partnerstwa na 5 kolejnych lat. Dla pasażerów i stałych klientów obu przewoźników oznacza to dostęp do rozszerzonej, wspólnej sieci połączeń na podróże do Australii, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii i w Europie.
Reklama

Porozumienie zostało podpisane przez prezesa Emirates Tima Clarka oraz dyrektora generalnego Qantas Group, Alana Joyce’a podczas dorocznego walnego zgromadzenia Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych w Bostonie.

Linie posiadają zgodę organów regulujących na prowadzenie wspólnej działalności do marca 2023. Qantas i Emirates będą ubiegać się o ponowne wydanie pozwolenia na utrzymanie kluczowych elementów współpracy przez odpowiednie organy, w tym Australijską Komisję Konkurencji i Konsumentów, aż do 2028 r. Współpraca ta obejmuje koordynację cen, harmonogramu lotów i promocji, a także marketingu turystycznego na uzgodnionych trasach. Porozumienie zawiera również możliwość przedłużenia na kolejnych 5 lat.

Poprzez partnerstwo obie linie oferują stałym klientom miliony specjalnych miejsc, tzw. reward seats do ponad 100 lokalizacji w ramach programów punktowych Qantas lub Skywards Miles. Warto podkreślić, że wielu klientów przechowywało punkty podczas pandemii.


Dla podróżnych Emirates porozumienie przewoźników zapewnia dostęp do ponad 55 miejsc w Australii, których nie obsługują ich linie, natomiast pasażerowie linii Qantas mogą skorzystać z połączeń do Dubaju i ponad 50 miast w Europie, na Bliskim Wschodzie i w północnej Afryce, do których nie dotarliby ze swoim przewoźnikiem.

- Przedłużenie naszej współpracy z linią Qantas jest dowodem jej sukcesu. To także odzwierciedla nasze zobowiązanie do zapewnienia australijskim klientom, obsługiwanym przez nas od 25 lat, najlepszych połączeń i dodatkowych korzyści dla stałych podróżnych. Pomimo wyzwań ostatnich 18-miesięcy dzisiejsza wiadomość potwierdza, że Emirates pozostaną tu na długo – powiedział Tim Clark, prezes Emirates.

- Nasza współpraca wygodnie łączy podróżnych z ponad 100 miejscami na świecie w naszej wspólnej sieci oraz oferuje skoordynowane usługi premium, takie jak dostęp do punktów lojalnościowych i poczekalni. Podczas, gdy granice ponownie się otwierają, z niecierpliwością czekamy na przywrócenie naszych rozkładów lotów w Australii, w tym popularnych połączeń A380. Chcemy przywitać klientów i pomóc im doświadczyć najlepszej w swojej klasie współpracy na nadchodzące lata – dodał Clark.

- Nasze działania to kontynuacja jednego z najważniejszych partnerstw bilateralnych w lotnictwie, które rozpoczęło się w 2013 r. i służy ponad 13 milionom ludzi – powiedział Alan Joyce, dyrektor generalny Qantas Group.

W tym roku Emirates obchodzą 25-lecie lotów do Australii. Od 1996 r. linie przewiozły ponad 39 milionów pasażerów między australijskimi miastami takimi jak Sydney, Melbourne, Brisbane i Perth, a innymi lokalizacjami, przez swój hub w Dubaju. Emirates wciąż wykazują duże zaangażowanie na rynku australijskim, zwiększając zakres działalności z 3 lotów tygodniowo od 1996 r. w Melbourne do ponad 100 lotów tygodniowo podczas szczytu przed pandemią.

Od 2013 roku we wspólnej sieci podróżowało ponad 13 milionów pasażerów, pokonując łącznie ponad 87 miliardów kilometrów. Średnio 13 tys. klientów Emirates podróżowało każdego miesiąca w ramach połączeń krajowych i lokalnych linii Qantas w Australii.

Qantas i Emirates wspólnie zapewniają klientom ponad 100 kierunków w ramach porozumienia code-share. Należy do nich między innymi:
  • 38 miejsc w Wielkiej Brytanii i Europie, włączając w to Rzym, Zurych i Barcelonę
  • 55 miejsc w Australii i Nowej Zelandii
  • 13 miejsc w Afryce i na Bliskim Wschodzie
  • 2 miejsca w Azji
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama