Linie TUI Airways pożegnały samoloty Boeing 757

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
05 października 2021 09:20
Wczoraj (4.10) brytyjski przewoźnik czarterowy wycofał z czynnej służby komercyjnej ostatni samolot Boeing 757. Pożegnalny lot z pasażerami na pokładzie maszyna o znakach rejestracyjnych G-OOBB wykonała z Pafos na Cyprze do Birmingham.
Reklama

Na przestrzeni lat linia TUI Airways dysponowała czternastoma maszynami Boeing 757-200. Te wąskokadłubowe, lecz dalekodystansowe samoloty mogły zabrać na pokład do 221 podróżnych. W ostatnich miesiącach przewoźnik korzystał z zaledwie trzech egzemplarzy, których średni wiek przekraczał 21 lat. W czwartek, 30 września br., najstarsza z ocalałych maszyna o znakach rejestracyjnych G-OOBN po raz ostatni wyruszyła w komercyjną podróż z Kefalonii do Wielkiej Brytanii. Trzy dni później samolot o znakach G-OOBP wylądował na londyńskim lotnisku Gatwick po niespełna 4-godzinnym locie z Heraklionu na Krecie. Ostatni rejs B757 w malowaniu TUI Airways miał miejsce kilka godzin później. Maszyna o znakach G-OOBB dotarła do Birmingham z cypryjskiego Pafos wczoraj, kilkadziesiąt minut po północy.


- Pożegnanie samolotów Boeing 757 w TUI Airways to koniec pewnej epoki. To była świetna maszyna, która dostarczyła mi, jako pilotowi, wiele radości i satysfakcji. Cieszę się, że mogłem być częścią tej historii - przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych Ian Taggart, pierwszy oficer TUI Airways.

Od 2017 roku, gdy przewoźnik Thomson Airways przekształcił się w TUI Airways, brytyjska linia czarterowa korzystała z samolotów Boeing 757 na około 132 trasach z Wielkiej Brytanii do najpopularniejszych miejsc wypoczynkowych. Największym zainteresowaniem cieszyły się bezpośrednie rejsy na Wyspy Zielonego Przylądka oraz na Wyspy Kanaryjskie. Wraz z wycofaniem maszyn Boeing 757 dalekodystansowa flota TUI Airways ograniczyła się do samolotów Boeing 767 oraz Boeing 787 Dreamliner.
Reklama
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama