Smartwings: Wystartowały loty z Pragi do Londynu Heathrow

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
01 października 2021 09:00
W ostatni dzień września br. linie Smartwings zainaugurowały swoje połączenie z Pragi na największe londyńskie lotnisko. Przewoźnik będzie wykonywał loty na trasie między Czechami a Wielką Brytanią cztery razy w tygodniu.
Reklama

Wczoraj (30.09) chwilę przed godziną 11:00, po niespełna dwugodzinnym locie z Pragi, na londyńskim Heathrow wylądował pierwszy samolot linii Smartwings. Inauguracyjny rejs został wykonany samolotem Boeing 737-800 o znakach rejestracyjnych OK-TVR. Tym samym czeski przewoźnik uruchomił kolejne bezpośrednie połączenie ze stolic Czech. Loty do Londynu Heathrow będą wykonywane cztery razy w tygodniu (poniedziałki, czwartki, piątki, niedziele).


- Londyn jest kluczowym kierunkiem dla naszej linii. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy zaoferować połączenie z Pragi na główne londyńskie lotnisko w atrakcyjnych i konkurencyjnych cenach - powiedział Roman Vik, dyrektor generalny Smartwings.

Przewoźnik jest największą czeską linią lotniczą i nieustannie rozwija swoją flotę oraz siatkę połączeń. Obecnie grupa Smartwings dysponuje 44 samolotami, z czego większość to wąskokadłubowe maszyny Boeing 737-800. W ramach zimowego rozkładu lotów przewoźnik zaoferuje pasażerom podróżującym z Pragi kilkanaście regularnych tras. Poza Londynem to m.in. Dubaj, Tel Awiw, Funchal na Maderze oraz Sankt Petersburg.


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama