Lufthansa: Nie słabnie popyt na loty do USA

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
29 września 2021 09:45
Niemiecka Lufthansa poinformowała, że choć minął już ponad tydzień od ogłoszenia zniesienia części restrykcji w podróżowaniu do USA, linia nieustannie odnotowuje ponadprzeciętne zainteresowanie lotami na drugi brzeg Oceanu Atlantyckiego.
Reklama

Nieco ponad tydzień temu (21.09) przekazaliśmy informację o planowanym złagodzeniu zasad wjazdowych do Stanów Zjednoczonych dla zaszczepionych Europejczyków. Według przedstawicieli amerykańskiej władzy ma to nastąpić najpóźniej w listopadzie br. Na wieść o zniesieniu części restrykcji przez Amerykanów branża lotnicza zareagowała natychmiastowym przywróceniem najpopularniejszych połączeń transatlantyckich, a pasażerowie zaczęli masowo rezerwować wyjazdy do USA.


W najnowszym komunikacie prasowym Lufthansa poinformowała, że popyt na loty do Stanów Zjednoczonych wciąż nie słabnie. W ostatnich dniach zainteresowanie podróżami do Ameryki było trzykrotnie większe niż w tygodniu poprzedzającym, a na niektórych trasach liczba rezerwacji osiągnęła nawet pułap sprzed pandemii. Największą popularnością zarówno wśród turystów jak i pasażerów biznesowych cieszą się połączenia SWISS oraz Lufthansy z Zurychu i Frankfurtu do Nowego Jorku i Miami. W odpowiedzi na ponadprzeciętny popyt przewoźnik zaoferuje podróżnym dodatkowe rejsy na wyżej wspomnianych kierunkach. Przykładowo, od początku listopada br. obie linie będą wykonywały w sumie trzy loty dziennie z Niemiec oraz Szwajcarii do Miami. Z kolei w okresie świąteczno-noworocznym Lufthansa Group zaproponuje pasażerom do 55 lotów tygodniowo z największych europejskich lotnisk w Austrii, Belgii, Szwajcarii oraz Niemczech do Nowego Jorku. Niewykluczone, że w najbliższej przyszłości przewoźnik ponownie zwiększy częstotliwość połączeń na kluczowych kierunkach.

Wiadomość o otwarciu amerykańskich granic dla Europejczyków wpłynęła pozytywnie również na niemiecki rynek lotów krajowych, gdyż przeważająca część Niemców podróżuje do Stanów Zjednoczonych "z przesiadką" we Frankfurcie i Monachium. Aby sprostać zainteresowaniu podróżami z różnych zakątków Niemiec do Stanów Zjednoczonych Lufthansa zwiększy w najbliższych tygodniach liczbę lotów krajowych o 45 proc. w porównaniu do lipca bieżącego roku. Zmiany będą dotyczyły przede wszystkim rejsów z Berlina oraz Hamburga do obu lotnisk przesiadkowych Lufthansy.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama