Hiszpania zaostrza zasady wjazdowe dla Polaków

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
27 września 2021 08:50
Od dzisiaj (27.09) Hiszpanie uznają Polskę za obszar ryzyka związany z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Oznacza to, że podczas kontroli granicznej polscy turyści zobligowani są do okazania ważnego unijnego certyfikatu COVID-19.
Reklama

Hiszpańskie władze regularnie aktualizują listę państw uznawanych za obszary niebezpieczne pod kątem ryzyka związanego z COVID-19. W najnowszym zestawieniu znalazła się m.in. Polska. Oznacza to, że od 27 września br. pasażerowie podróżujący z Polski przy przekraczaniu hiszpańskiej granicy muszą legitymować się ważnym unijnym certyfikatem COVID-19. Wjazd do kraju na Półwyspie Iberyjskim będzie możliwy jedynie dla osób w pełni zaszczepionych zatwierdzonym przez Europejską Agencję Leków preparatem oraz dla podróżnych posiadających negatywny wynik testu na obecność wirusa (PCR na 72 godz. lub test antygenowy na 48 godz. przed przylotem) bądź potwierdzenie przebycia choroby w ostatnich sześciu miesiącach. Najnowsze zestawienie obowiązuje przynajmniej do 3 października.


Do tej pory Polska była uznawana za kraj bezpieczny, co wiązało się z łagodnymi przepisami. W ostatnich tygodniach Polacy mogli swobodnie przekraczać hiszpańską granicę, a jedynym warunkiem wjazdu do Hiszpanii było elektroniczne wypełnienie formularza lokalizacyjnego przed podróżą.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama